Komentarze (8)
Odpwiadam na mema, ale moim skromnym zdaniem, główną zaletą chatbota jest interaktywność. Może jego odpowiedź nie będzie najdokładniejsza, ani nawet poprawna, ale już sam cykl pytanie-odpowiedź powoduje, że wyrabiam sobie własną opinię na dany temat i mogę go lepiej przemyśleć.
@kryl_oceaniczny Problem w tym, że większość ludzi podchodzi do tego bezkrytycznie i nawet dobrze nie przeczyta, a co dopiero przemyśleć..
Ja tam zawsze jeszcze sobie w źródła klikam i w sumie to jedyny plus, że chaty te źródła znajdują po prostu szybciej - sam znalazłbym to samo, ale musiałbym poświęcić kilka minut więcej
@kryl_oceaniczny Boty niestety działają tak, że raczej utwierdzają cię w przekonaniu niż wprowadzają z błędu, bo starają się udzielić takiej odpowiedzi jakiej oczekijesz, a nie najbliższej prawdy. Także nie jest to najlepsze narzędzie by wyrabiać sobie opinię
@M_B_A Masz rację, ale czasem potrzebuję, żeby ktoś mnie utwierdził mnie w mojej opinii, bo mam właśnie taki problem, że często się waham, ale brakuje mi pewności. Także traktuje go bardziej jako pomoc psychologiczną, niż meryotryvczną. Trochę głupie, ale mi pomaga.
@lechaim Problem w dużej mierze został rozwiązany przez dostęp do sieci botów i modele rozkładające zapytania na poszczególne elementy pozwalające na poprawne przetworzenie pytania.
Ten mem mówi o modelach sprzed paru lat.
@Rimfire @Thereforee wrzucając mema chodziło mi jedynie o bezkrytyczne podejście do narzędzia, a nie ocenę jego wartośći/mozliwosci względem wikipedii
Ale jak widać nawet pod memem można poczytać wartościowe komentarze jako laik!
@lechaim no ja to się pozytywnie zaskoczyłem poziomem odpowiedzi Groka. Z nim sobie można pogadać o historii, dostaniesz analizy źródeł oraz ich wiarygodności, bardzo krytyczne podejście i podkreślenie teorii wątpliwych etc.
Np. wczoraj się spytałem o dość konkretne sformułowanie w antycznych źródłach to dostawałem odpowiedzi co wyglądały jak jakieś eseje, z podziałem na autorów i ich dzieła a pod koniec wypowiedzi jeszcze krótkie podsumowanko w kilku zdaniach.
Zaloguj się aby komentować
@lechaim bo AI kompiluje z wyszukiwań typu wpisz w Google. Na Wikipedii byle przychlast może wpisać bzdurę i tak zostaje o ile nikt po nim nie poprawi.