@jestem_na_dworzu łap: https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Polish_orthography
@LovelyPL Zgaduję, że zmiana kierunku pisma. A ta z kolei wynika z używanych do tego przyborów. Rylcem na glinianej czy woskowej tabliczce wygodniej pracuje się z prawa na lewo. Gęsim piórem osobie praworęcznej pisać tak ciężko, bo a) ostry koniec pióra będzie się wbijał w pergamin, papirus, czy co tam akurat było i szybciej niszczył, oraz b) będzie dłonią rozmazywać mokry jeszcze atrament z poprzednich liter.
Zaloguj się aby komentować