Człowiek nie może kontrolować wszystkiego, ale może kontrolować swoją reakcję na to, co się dzieje.
Epiktet, Diatryby
#stoicyzm

Człowiek nie może kontrolować wszystkiego, ale może kontrolować swoją reakcję na to, co się dzieje.
Epiktet, Diatryby
#stoicyzm

@kopytakonia tak widzę w tym sens, z tym, że to nie działa na zasadzie - ok to od dziś będę zawsze kontrolował swoją reakcję. Dużo czynników ma wpływ na to czy się to uda czy nie i sama tego świadomość nie zawsze wystarczy. Można jednak to sobie ćwiczyć, żeby udawało się częściej.
I wzajemnie miłej niedzieli.
@kopytakonia To też nie jest wiedza, która od razu cię zmieni po przeczytaniu. Jest to wskazówka, o której trzeba pamiętać i w każdej nieprzyjemnej sytuacji sobie przypominać i analizować swoją reakcję oraz emocje. I małymi krokami dotrze do ciebie, że na inne osoby nie dasz rady wpłynąć, ale swoją reakcję na wydarzenia zawsze to ty kontrolujesz i to twoja decyzja jak zareagujesz.
Zaloguj się aby komentować