Komentarze (13)

@hellgihad ten rodzaj komedii umarł dużo wcześniej.


Mi ogólnie brakuje komedii absurdu i komedii - parodii znanych filmów albo gatunków.


Jak dla mnie ostatnimi dobrymi komediami tego typu były Hot Shots i Hot Shots 2. Potem była jeszcze Jane Austen Mafia, ale nie była już tak dobra. A Straszny Film był początkiem końca tego gatunku.

@pozdrawiam_was_ciule Była jeszcze dość fajna seria Carry on ( w polskim tłumaczeniu Do dzieła). Już dawno nie oglądałem, ale wtedy śmiałem się jak głupi( chyba że to tylko dobre wspomnienia ). Pamiętam też film Czacha dymi, który też mnie mocno śmieszył.

@pozdrawiam_was_ciule Oj tak +1. Komedia umarła wraz z nastaniem poprawności politycznej niestety i strasznie mi tego gatunku brakuje, zwłaszcza tych głupszych które jednak musiały być dość błyskotliwe i uniwersalne żeby być śmiesznymi. Jeszcze niektórzy stand uperzy trochę ratują sytuację ale to mimo wszystko nie to samo.

Tu bym stanął w obronie "Strasznego filmu 3", bo za rezyserię tej części odpowiada David Zucker, a za scenariusz Pat Proft. Są to panowie odpowiedzialni z serię "Naga broń" :D A no i w tej części gra Enrico Palazzo (⁠ ͡⁠°⁠ ͜⁠ʖ⁠ ͡⁠°⁠)

Oj tak +1. Komedia umarła wraz z nastaniem poprawności politycznej 

@hellgihad ale to jest nieprawda i raz że te komedie o których wspomniałem to miały w nosie poprawność polityczną albo w ogóle nie poruszały takich tematów a dwa że ciągle masz masę filmów i seriali gdzie łamie się wszystkie możliwe reguły.


Dla mnie taki szczyt tego była ta scena z Paradise PD. Do obejrzenia na Netflixie.


https://www.youtube.com/watch?v=IcJNb_qw3g0&t=1s

@pozdrawiam_was_ciule A no tak zapomniałem o animacjach - też mnie trochę ratują (chociaż Paradise PD jakoś mi nie siadło to i tak obejrzałem prawie całe :D) ale znajdź mi z jeden film pełnometrażowy z gatunku parodii wyprodukowany po 2010

Ostatni jaki mi przychodzi do głowy to Milion Sposobów Jak Zginąć na Zachodzie chociaż to było takie 6/10 jak dla mnie.

Może w sumie to nie ma związku z poprawnością polityczną a po prostu nie ma widowni na takie filmy? Chociaż mam wrażenie że producenci wolą nie wtykać kija w mrowisko żeby nikt się nie obraził czasem, ale to tylko moje zdanie.

Nie lubię komedii, a głupich komedii nie lubię podwójnie. Ale to Laslie Nielsen jako jedyny w historii sprawił, że ze śmiechu spadłem z tapczanu Był niezastąpiony.

Zaloguj się aby komentować