Rączki do góry i wyskakiwać z klocków lego! Bo inaczej ta laserowa giwera zaśpiewa foxtrota!
#lego #kapitanbomba #humorobrazkowy


Rączki do góry i wyskakiwać z klocków lego! Bo inaczej ta laserowa giwera zaśpiewa foxtrota!
#lego #kapitanbomba #humorobrazkowy

Zaloguj się aby komentować
19:30
Z tego co pamiętam wtedy kończyła się dobranocka.
Potem kakałko z mlekiem i do spanka
Zrobiłem kiedyś takie zdjęcie i zawsze gdy na nie spoglądam przypomina mi się ten czas.
#lego #fotografia

Zaloguj się aby komentować
Rok temu zrobiłem taką krótką animację poklatkową. Pomyślałem że się pochwalę
Mam jeszcze 3 inne czekające na publikację, tylko nie mogę się zebrać, żeby znaleźć do nich dźwięki jakieś.
#lego #stopmotion #animacja
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj wrzucam chyba największy zestaw Lego jaki miała moja starsza siostra, a który udało mi się odbudować.
Szpital z 1987 roku! Te klocki mają 36 lat
Niestety brakuje figurek innych lekarzy a jedną szybę wybili chuligani.
Dyżur sprawuje jeden doktor, musi też obsługiwać karetkę.
Trochę współczuję, bo płacą mu tylko za jedno stanowisko.
Na drugim kadrze operacja jednego z pacjentów.
Najadł się chińszczyzny i teraz są problemy.
Na szczęście jest chirurg który przeprowadzi operację i wspierająca dziewczyna.
Ależ dzieciaki które miały takie Lego w latach 90` musiały mieć zabawę
Numer zestawu to 6380. Miał 293 części.
#lego #legorybeusza #ciekawostki #fotografia


Zaloguj się aby komentować
Kolejny stary zestaw z kolekcji mojej starszej siostry. Tym razem kryjówka leśnych ludzi. W Polsce znana również jako kryjówka Robin Hooda
Numer zestawu to 6054. Premierę miał w 1988 roku czyli 35 lat temu.
Mnie wtedy na świecie nie było.
W zeszłym roku Lego z okazji 90-lecia istnienia wydało odnowioną wersję kryjówki.
Niestety była ona dostępna tylko jako dodatek do zakupów powyżej 690 zł w sklepie LS
Numer odnowionego zestawu to 40567.
Oprócz moich zdjęć, wrzucam też fotki pudełek, starej i nowej kryjówki, dla porównania.
#lego #legorybeusza #ciekawostki




Zaloguj się aby komentować
Ostatnio wyczyściłem stare Lego. Potem posprawdzałem ich kompletność budując zestawy.
Głównie starszej siostry, ale też parę moich i młodszej siostry.
Bawiliśmy się tym za młodu. Siostra jest 10 lat starsza więc miała zestawy z lat 90. Ja z młodszą to już lata 2000+.
Są małe braki ale myślałem że będzie gorzej.
Był też malutki stateczek kosmicznej policji (na zdjęciu go nie ma), jest parę klocków, ale brakuje ludzika. Pamiętam go. Zielony skafander, czerwone pagony i hełm z przezroczystą zieloną szybką. Mam wrażenie że gdy już byłem starszy, widziałem go u kuzyna. Co za ironia, kosmiczny policjant który miał łapać złodziei, sam został skradziony. Prawdopodobnie oczywiście. Sprawa przedawniona, więc już nikt do tego nie dojdzie.
Czerwone statki ze zdjęcia to:
6877 - Vector Detector
6811 - Pulsar Charger
Są tu dwaj przedstawiciele frakcji M-Tron, która zbierała surowce za pomocą magnesów. W 6877 z tyłu powinna być skrzyneczka właśnie z takim mechanizmem, ona sama jest, niestety magnesu brak, przepadł w zawirowaniach czasu.
Oba zestawy miały premierę w 1990 roku. 33 lata temu.
Z tyłu jest natomiast:
6812 - Grid Trekkor
Kosmiczne złodziejaszki które starały się okraść M-trony. Zwali się Blacktron. Premiera zestawu miała miejsce rok później.
#lego #legorybeusza #ciekawostki

@rybeusz miałem ten samolocik i tego białego - 6 lat miałem ( rocznik 85) wujek mi z Francji przywiózł - ale czar wspomnień jeszcze do tego miałem takiego taki duży zestaw też kosmiczny nie wiem Łazik na 6 czy ośmiu dużych kołach z ta właśnie żółta szybka - z tyłu pudełka były jeszcze dwie opcje do zrobienia ale to trzeba było chyba z obrazka bo nie był instrukcji.
Zaloguj się aby komentować
Szkoda że Shopee upadło. Może i mieli wkurzające reklamy, za to można było na ich stronie zamawiać pojedynczo akcesoria do ludzików. I tak oto kilka dni przed upadkiem, gdy to odkryłem, zamówiłem ten oto wielki miecz i topór. Wyglądają ekstra. Te same przedmioty widziałem na Aliexpress, ale są tylko w zestawach x10
Może znacie jakieś stronki, sklepy gdzie można kupić takie cuda?
#lego

no niestety marketing mieli wyjątkowo beznadziejny
@rybeusz jak się ma beznadziejny marketing, który produkuje takie dziadostwo i spamuje cię tym syfem w radiu, telewizji i lodówce (jak ją otwierasz) to się nie ma co dziwić, że ludzie nie korzystali...
Jak mnie jakaś firma wkurwia, to jakich by super promocji nie miała, po prostu nie korzystam i nie zaglądam. Podejrzewam, że dużo ludzi ma podobnie, i byli tak zniechęceni tym dziadostem bombardującym ich z każdej strony, że nie wchodzili tam
Zaloguj się aby komentować
Firma Cobi będzie robić pociągi. Ich zdjęcia można znaleźć na necie.
Wstawiam to info tutaj bo interesujący jest fakt że będą one kompatybilne z Lego.
Co jednak najlepsze, stworzą też własne tory, i wyglądają one obłędnie.
Są dwukolorowe i jak dla mnie biją na głowę te od duńczyków.
Póki co będą tylko proste, myślą o zakrętach i setach zawierających tylko tory.
#lego #cobi #ciekawostki


Zaloguj się aby komentować
Segreguję klocki i znalazłem policjanta.
Trafiłem też na akcesoria zamówione z Chin w zeszłym roku, albo z Ukrainy? Sam już nie pamiętam.
Zresztą co za różnica, przecież i tak się nic nie stanie.
#lego #policja #memy #heheszki

Zdradziłeś właśnie tajemnicę państwową. Przecież po detonacji straż pożarna pojechała do szpitala MSWiA, zamiast do KGP, takie to było ŚCIŚLE TAJNE przez POUFNE.
Jestem przekonany, że Szymczyk dorobił się teraz specjalnej teczki czy to w ABW, czy w prywatnym archiwum napoleona kaczysty i teraz nadaje na wszystkich swoich kolegów z roboty, sąsiadów, znajomych, rodziców itd.
Zaloguj się aby komentować
Wyciekły zdjęcia zestawów z Indiana Jonesa na ten rok.
Panie miej w opiece mój portfel.
Ciekaw jestem czy w tym zestawie z posągami Anubisa jest coś z tyłu.
Może jakieś obrotowe drzwi. Jednak sądząc po ilości klocków w zestawie (600), raczej wątpię.
Samolot wygląda jak by miał nowy mold szybki. Można by z tego robić fajne MOC-ki.
Bryka wygląda bardzo fajnie, chociaż ta przednia szyba to xD.
Temple of Doom nie skomentują póki co, za mało widać.
Będziecie się nie czaić?
#lego



Zaloguj się aby komentować
Ale że Lego dodało takie coś za punkty VIP. Kto to widział!
Bardzo mi się spodobał ten zestaw gdy zobaczyłem jego zdjęcia. Myślałem że będzie dodawany do zakupów za jakieś 1200 jak ten domek ostatnio. Wtedy bym odpuścił, a tak to kodzik zaklepany.
W zasadzie ciekaw jestem czy w ostatniej chwili nie zmienili decyzji. Domy świata 1 raczej nie schodził im za dobrze i nie chcieli popełnić może tego samego błędu.
#lego

Zaloguj się aby komentować
Ta sowa, dodawana ostatnio do zakupów, wygląda jak by ciągle mnie oceniała swoim przenikliwym wzrokiem
#lego

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj naszedł mnie kolejny pomysł na wygenerowanie przy użyciu #midjourney urocznego #pixelart .
Tym razem kabina w lesie w czasie zimy.
Któż z nas by się nie napił gorącej czekolady w takiej?
autorski tag -> #pixelsunset

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj moja kolejna próba #midjourney #ai z #pixelart. Wnioski podtrzymuje, o ile potrafi stworzyć niesamowity klimat samym słowem kluczowym 'sunset' to pixelart z tego średni. Oczywiście gdy się człowiek wpatrzy, bo z daleka to wygląda OK.
Druga zabawna rzecz, miniaturka mam wrażenie wygląda lepiej niż wersja powiększona. Pewnie też z tego powodu że AI postanowiło wrzucić góry nad słońcem xD
Zakładam też autorski tag do wygenerowanych przeze mnie obrazków. Będą zawsze zawierały słowo kluczowe 'sunset' więc spodziewajcie się tam pięknych zachodów słońca.
tag -> #pixelsunset
No i oczywiście można czarnolistować jak się nie spodoba.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj wygenerowałem sobie kolejny #pixelart przy użyciu #ai #midjourney . Nie spodziewałem się że zrobi to aż tak klimatycznie. Potem dodałem jeszcze frazę hdr. W komentarzu wstawiam efekty + bonus.
Dla zainteresowanych prompt:
16 bit pixel art, harley motorcycle standing next to 70' diner bar, sunset

Zaloguj się aby komentować
Faktycznie ten midjourney robi pixelarty. Na pierwszy rzut oka nie jest źle. Po przyjrzeniu się jednak, widać że to AI. Natomiast potrafi bardzo dobrze oddać klimat.
#pixelart

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio dorwałem pewien rarytas. Zgadnie ktoś na podstawie klocków co to za model #lego?

po czym poznałeś?
@rybeusz na wypoku zawsze się też o to pytali
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=4150ps4 - ten tile w małej ilości zestawów występował, a potem dodatkowo czarny https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=40379 oraz duża ilość białych elementów i został tylko ten z listy
Zaloguj się aby komentować
Czy wiedzieliście że w 2011 roku duńska firma LEGO zleciła polskiemu projektantowi aby stworzył im nową kosmiczną serię? Andrzej był prostym człowiekiem, wiedział co musi zrobić. Niczego nieświadomi Duńczycy wydali 2 lata później serię o której wcale nie było głośno. Jednak kto ma wiedzieć, ten wie. Była inspirowana Kapitanem Bombą.
Oto dwie figurki z tej serii przedstawiające kurvinoxy. Ciekawe czy bawiące się nimi dzieci wiedziały że ich zabawki lubią wąchać stolec.
Pewnie zapytacie skąd to wszystko wiem?
Otóż nie wiem, bredzę.
#kapitanbomba #lego #heheszki #humorobrazkowy #memy

Zaloguj się aby komentować
Galaktyka wyk0p została opanowana przez orlenowską moderację!
Pokonać ich może tylko załoga tego portalu, na czele którego stoi Kapitan Piorun!
#kapitanbomba #lego

@M4G33k łąp linka do bricklinka https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=3626bpb0231
Zaloguj się aby komentować