Zdjęcie w tle
McKulson

McKulson

Koneser
  • 7wpisy
  • 45komentarzy
Ja to tu tylko zostawię, niby WOŚP i chciałoby się podbić cenę, ale już jest idealna (lub była) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://allegro.pl/oferta/pakiet-z-wyborow-kopertowych-jacka-sasina-13195394254
Screenshot dla potomnych
#allegro #wosp #wielkaorkiestraswiatecznejpomocy #2137 #wybory
49a03524-2f01-4e8c-9050-9a37b2c9229d
justkilling

zajebiście mnie bawi, że takie gówno dostaje prawie połowę tego co "podarunke od pary prezydenckiej", podczas gdy spacer z Tuskiem idzie za 300 koła xD

McKulson

@justkilling Poważnie? Teraz była taka sytuacja, czy coś z zeszłych lat?

Zaloguj się aby komentować

Hej!
Czy jest tu ktoś, kto przechodził proces zakładania podzielników ciepła w mieszkaniu w bloku?
Otrzymałem ostatnio pismo ze spółdzielni, że niby mają obowiązek założyć je w każdym mieszkaniu, obiecują od 20% do 30% oszczędności po ich założeniu, ale jednak z opinii porozrzucanych po internecie wynika, że ludzie płacą wielokrotnie więcej za ogrzewanie po ich założeniu.
Poczytałem sobie regulamin spółdzielni, który zacznie obowiązywać od 01.07.2023r. i wynika z niego, że jednak takiego obowiązku nie ma, i sam odmówię ich założenia (wiąże się to z opłatą 150% średniej ceny standardowo rozliczanej ryczałtowo od metra, co jest nadal lepsze od maksymalnej opłaty przy podzielnikach, która wynosi 2,5 krotność średniej ), ale ciekaw jestem, czy ktoś z was przez to przechodził i jak porównujecie koszty ogrzewania przed i po ich założeniu.
Dodatkową patologią wydaje się to, że pomiar ma być dokonywany raz w roku, a to cholerstwo nabija impulsy nawet w lecie...
Jak jest tu ktoś, kto przez to przechodził, chętnie poczytam co sami macie do powiedzenia na ten temat
#mieszkanie #ogrzewanie
GtotheG

@McKulson jeśli płacą więcej to tylko dlatego, że nagle dostają swoje "realne" rachunki. Jak grzejesz więcej, a twój sąsiad mniej, to dzięki sąsiadowi i braku podzielników masz niższy rachunek. Także nie zwracałabym uwagi na takie komentarze.

Czemu miałoby to nabijac impulsy w lecie?

McKulson

@GtotheG Jak czytałem na jakiej zasadzie to działa, to ma w środku coś w rodzaju parownika - fiolki z cieczą, która pod wpływem "odbieranego" ciepła paruje. Każdy jej ubytek generuje "impulsy" na podzielniku, które to później są rozliczane. Ciecz znajdująca się w podzielniku paruje cały rok, nie tylko w sezonie grzewczym, dlatego pomiar raz w roku, a nie na początku i końcu sezonu grzewczego uważam za trochę naciągany. Sam fakt jak te podzielniki działają, wymagają też tego, że co jakiś czas muszą być wymieniane

sierzant_armii_12_malp

@McKulson To takie podzielniki jeszcze się stosuje? Jestem w szoku. Myślałem, że wszędzie są elektroniczne.


——


O ile się orientuję, to instalacja podzielników albo już jest obowiązkowa, albo niedługo będzie - ale wynika to z przepisów, a nie z regulaminu spółdzielni czy wspólnoty.

Zaloguj się aby komentować

Hej motoryzacyjne świry, mam pytanie przy którym sam jestem totalnie zielony.
Potrzebuję podładować akumulator w samochodzie. Aku ma pojemność 800 Ah i jego obecny stan naładowania wynosi około 500 Ah. Sprawdzony dzisiaj na szybkiego w serwisie. Ostatnio rzadko samochodu używam, a jak już potrzebuję, to zaczyna mieć problemy z odpaleniem Miły Pan mechanik polecił w domu podładować, bo kondycję ma spoko, dlatego też pomyślałem, że dobrze będzie kupić prostownik. Jak patrzyłem w sklepie, prostowniki mają konkretny zakres ładowania, np. 20-500 Ah.
Czy ja dobrze rozumiem, że taki prostownik za bardzo nie podoła w przypadku mojego akumulatora? Na allegro widzę prostowniki do 800 Ah, ale te kosztują około 1000 zł.
Ostatecznie pewnie gdzieś podjadę, żeby go naładować, ale chętnie się dowiem czy moje przypuszczenia są słuszne, czy może jednak każdy prostownik da radę, tylko z mniejszą wydajnością.
#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #pytanie
biskup2k

@Hejto_nie_dziala już dawno miałem to założyć konto a zmiany na wykopie mi o tym przypomniały.

Jaszczomp

@Hejto_nie_dziala nie rozładowuje per se , a spowalnia ładowanie. Jak Ci alternator ssie kilkaset amperow przy starcie, co prawda przez kilka sekund, a potem alternator ładuje obniżonym napięciem i natężeniem przy włączonej klimie to na logikę gasząc auto masz deficyt. Dodatkowo 14,4V ładowania to nie to co 16V jakie potrafi dać prostownik. Prostownik jest w stanie uratować zasiarczony akumulatora alternator już nie.


Więcej zużyło się na uruchomienie niż udało się doładować. Start-Stop jeszcze to pogarsza, ale to już nowe auta, większe akumulatory i w innej technologii niż typowe kwasiaki, więc tych aut ten temat nie dotyczy.


Serio, poczytajcie sobie w sieci fora, kanały osób prowadzących działalność związana z akumulatorami itp. Ja was nie przekonam. Może im się uda. Ale jak. Ktoś wymienia Aku co 4-5 lat to mógłby wydłużyć ten okres o kilka lat stosując profilaktykę zaprostownikiem przed sezonami zwiększonego zużycia akumulatora.


https://youtu.be/3iERvCXCEKI

Hejto_nie_dziala

@Jaszczomp ale który element klimy tak zużywa prąd przypomnij, ten gif mi nie działa

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Dzień dobry Hejto!
Jest tutaj ktoś, kto może dokonywał zakupu sprzętu na firmę (FV) z alledrogo korzystając z płatności w ratach 0%?
Słyszałem, że powinna być taka możliwość - zamówienie sprzętu przez prywatne konto (nie firmowe) allegro i po prostu podanie danych do faktury, ale szukam potwierdzenia tej informacji.
Później ewentualnie jeżeli jest taka możliwość, zapewne nie ma problemu by wrzucić taki sprzęt w koszty?
#biznes #programowanie #jdg #firma #allegro #ksiegowosc
ramzix

Chyba jak nie kosztował więcej niż 10k to można jednorazowo wpisać jako koszt

tortoise

@McKulson to zależy od kwoty


Od 2018 roku został podniesiony limit jednorazowej amortyzacji z 3500 zł do 10 000 zł. W związku z tym środki trwałe i wartości niematerialne i prawne o wartości poniżej 10 000 zł można ująć bezpośrednio w kosztach, bez konieczności wprowadzania do środków trwałych i dokonywania odpisów amortyzacyjnych.


jeśli powyżej 10k to musisz amortyzować, jeśli poniżej, to całość leci w koszty od razu

Arczevski

@McKulson kilka rzeczy tak ogarniałem, czy to ratami 0% payu, czy allegro pay - nie ma problemu, byle zaznaczyć że chcesz fv. Z amortyzacją to ta kwota 10k to netto jak jesteś na vat, jak brałem lapka to żeby właśnie tego 10k net nie przekroczyć pilnowałem i git.

Zaloguj się aby komentować

Drobna sugestia z mojej strony co do UI/UX.
Czy szanowni Panowie twórcy Hejto mogą sprawić, żeby górna belka zostawała przyklejona i widoczna u góry jak zjedzie się w dół strony? Teraz chowa się pod nagłówkiem (na chama wskakuje `top: -10px` na tej belce). Na razie umiliłem sobie życie dzięki Stylusowi, ale fajnie jakby każdy mógł z tego korzystać.
Klikanie w logo prowadzi do głównej z gorącymi tematami, a ja osobiście chętnie bym sobie jednym klikiem odświeżał najnowsze zamiast tego - myślę, że znaleźli by się też inni co by chcieli coś podobnego
Mogłem coś źle oznaczyć - przepraszam, uczę się korzystać z tego serwisu
#hejto #sugestia #css #ui
e4d44c80-c5e9-4b0c-a16c-245a96483a34

Zaloguj się aby komentować

Ale te pioruny są zajebiste (★‿★)
Jeszcze ten efekt dźwiękowy przy kliknięciu! Mistrzostwo!
P.S.
Uszanowanko, zdezerterowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #dajpioruna #jebacwykop #zebropioruny
Ulic_Qel_Droma

@McKulson dobrze wiem, co tam kombinujesz, ale i tak kliknąłem pierd zeusa xD

Megumin

@McKulson "Wsłuchaj się dobrze! Dźwięku pękającej dupy MB nie słyszy się na co dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

5ca2024c-fa41-403e-bde5-9757a6db82ec
hubert696

@McKulson klikałem pioruny i podgłaszałem, nawet telefon dostawiłem do ucha bo szukałem dźwięku dopiero po chwili doczytałem

Zaloguj się aby komentować