Szanowne grono poleci jakąś dobra karcianke?
#gryplanszowe #gry
Szanowne grono poleci jakąś dobra karcianke?
#gryplanszowe #gry
Zaloguj się aby komentować
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wrzucam kilka fotek z ostatniej gry Zombiecide Black Plague.
#gryplanszowe #grybezpradu #postaciezzombiecide



Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu ktoś wrzucił tutaj link do takie strny, gdzie można testować gry planoszowe w przeglądarce. Było tam omówienie zasad też. Poratuje ktoś linkiem?
#gryplanszowe #pytanie
@Alky Ok, już znalazłem. Chodziło mi o to - https://en.boardgamearena.com/gamelist
Zaloguj się aby komentować
#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki
Szukam sposoby żeby sobie trochę dorobić i mam do dyspozycji drukarkę 3D i swoje umiejętności malowania, więc jakby ktoś chciał sobie coś do planszowki zamówić to chętnie wykonam, można sobie poszukać czegoś co was interesuje na takim thingivers. Jako przykład podam moje niedawno skończone elementy do gloomhaven szczęki lwa, wiadomo że nikt nie zamówi czegoś takiego bo za takie coś bym musiał wziąć wielokrotność ceny gry, no ale jak ktoś bardzo lubi to i takie coś jestem w stanie wykonać

Zaloguj się aby komentować
#descent #gryplanszowe #grybezpradu #planszowki
Grał ktoś w kampanie run cienia w Descencie drugiej edycji, zastanawiam sie jaka jest kolejność rozgrywania tej kampani bo jest to dla mnie mało czytelne, czy najpierw rozgrywa sie wszystkie przygody z rzymską I po lewej stronie, następnie gra sie któreś interludium a później co dalej, kto wybiera jedną z dwóch dostępnych przygód, czy to w zależności kto wygrał poprzednie spotkanie, czy kto wygrał ogólem więcej, w spadkobiercach krwi chyba bylo rozgrywane w zależności od tego kto wygrał poprzednią przygode zeby temu kto przegrał w nastepnym spotkaniu było troche łatwiej , juz tez nie pamietam dokładnie

@ziel0ny Kampania idzie tak:
Pierwsza krew -> scenariusz Igo aktu -> scenariusz Igo aktu -> scenariusz Igo aktu -> Interludium (w zależności od tego, kto wygrał więcej scenariuszy Igo aktu) -> scenariusz IIgo aktu -> scenariusz IIgo aktu -> scenariusz IIgo aktu -> finał (w zależności od tego, kto wygrał więcej scenariuszy IIgo aktu).
Wygrany wybiera scenariusz. A ilość scenariuszy do wyboru w drugim akcie zależy od tych, które scenariusze były rozgrywane w pierwszym akcie i kto je wygrywał. No i fazy podróży między scenariuszami, pamiętaj o ich graniu.
Zaloguj się aby komentować
Przeciętna sesja na dwóch graczy powinna trwać ok. jednej godziny.
#gryplanszowe #grybezpradu #tworczoscwlasna #pokazkota #smiesznekotki #polskiedomy


Zaloguj się aby komentować
"Nadeiszła wiekopomna chwila", koniec wyliczanki postaci, które mam do Zombiecide. Ostatni Ocalały, a zarazem mój ulubiony. Koleś mocno OP. Tucker, bo o nim mowa, jest niezastąpiony w każdej drużynie. "Shove", na polskie "wypad" (nie wiem skąd takie tłumaczenie), pozwala wypchnąć ze swojego pola wszystkich zombiaków na sąsiednie możliwe (przez ścianę czy zamknięte drzwi nie wolno), co lepsze jest to darmowa umiejętność, nie trzeba poświęcać akcji. Do tego "Lucky", który pozwala mu przerzucić dowolny rzut robi z niego niesamowitego wymiatacza. Gość najpierw leje tłumek wrogów, przerzuca nieudane ataki, a potem to co zostało wypycha, albo ratuje ekipę wypędza zombiaków z pola i potem biegnie sobie dalej, jakby nic po drodze nie stało.
PS. dwie dziurki w nosie i skończyło się.
Dzięki za obserwowanie i piorunowanie, mam nadzieję, że nie padaliście z nudów oraz irytacji.
#gryplanszowe #grybezpradu #postaciezzombiecide


Zaloguj się aby komentować
Widzę, że popularność mojej pisaniny o Zombiecide spada lawinowo, wczoraj tylko 2 pioruny. W związku z tym mam dla Was dobrą wiadomość, zostały tylko 2 postacie i kończę. Dzisiaj przedostatni śmiałek, Theo. Podczas ostatniej gry zaprezentował, to co ma najlepszego, czyli niewiarygodną szybkość. "Sprint" daje mu możliwość pokonania na jednej akcji do 3 pól, całe szczęście może tej zdolności użyć tylko raz na turę. W praktyce wygląda to tak, że jedną akcją przebiega tyle co standardowy Ocalały (wykonując wszystkie swoje akcje) i bawi się w swoje pomysły typu walka, strzelanie czy dłubanie siekierą w zamkach. Dalsze umiejki pozwalają go sobie sprofilować pod ekwipunek i widzimisię gracza. Theo może być niezłym strzelcem, może też całkiem nieźle zamiatać wręcz. Fajna postać.
PS. najprawdopodobniej jutro ostatni Ocalały i będzie ulga od spamera.
#grybezpradu #gryplanszowe #postaciezzombiecide


Zaloguj się aby komentować
Na półkę trafia nowy nabytek - Pandemia w wersji Lite, doszedłem do wniosku, że tą wersję będzie łatwiej ograć ze znajomymi, a może ktoś się wciągnie to wtedy kupię Legacy
#gryplanszowe #pandemic



@Zielczan w wersji Legacy z każdym scenariuszem zmieniają się zasady. Na początku jest to lekkie i przyjemne, po 6 miesiącach zmienia się w skomplikowany tytuł tylko dla zaprawionych graczy. Osobiście nie mam czasu na granie wszystkich 12 miesięcy w ciągu kilku dni i za każdym razem jak siadaliśmy do grania to trzeba było uczyć się nowych zasad ponownie. Było to bardzo męczące i po dojechaniu na metę w "czerwcu" już dalej mi się nie chciało grać.
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj przyszedł czas na dziwaczną, nie pozbawioną uroku postać. "Niebieska" umiejętność pobudza zombiaków do wykonania pełnej aktywacji polegającej na biegu w jej kierunku. Bardzo przydatne, kiedy ekipa stoi gdzieś oblężona, jej umiejka odciąga ich od mordowania reszty Ocalałych. Pozostałe zdolności to walka wręcz, szarża. Zawsze ciekawie mieć taką postać w teamie.
#gryplanszowe #grybezpradu #postaciezzombiecide


Zaloguj się aby komentować
#gryplanszowe #lacerda
Po długim męczeniu buły przez właściciela zagraliśmy w końcu w Weather Machine.
Tłumaczenie zajęło jakieś 1.5h, gra na 3 osoby 3h. Doczytywanie zasad w trakcie często, ale i tak nie ustrzegliśmy się od błędów.
W sumie to podobało mi się, można znaleźć pewną przyjemność w gotowaniu mózgu na wolnym ogniu w serii niesatysfakcjonujących posunięć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
#poszukiwaczzmagiiimiecza #gryplanszowe Wymiatająca grafika pudełka z dodatku Miasto od gry Magia i Miecz. Lata Zainspirowany, wykonałem lata temu szkice ołówkiem w dużym formacie czterech postaci z głównego planu. Później wisiały przez kilka dobrych lat ... do czasu remontu pokoju.


Zaloguj się aby komentować
#gryplanszowe #grybezpradu #descent
O kurde właśnie odkrylem ze jest coś takiego jak fanowska aplikacja do descenta i posiadłości szaleństwa z fanowskimi przygodami i kampaniami, nazywa sie valkyrie
@boogie https://npbruce.github.io/valkyrie/
Wyczytałem ze aktualnei sa problemy po aktualizacji aplikacji do posiadłości i faktycznie ja nie moge odpalić
Dodatkowo znalazłem na forum również sporo plików z dodatkami fanowskimi do descenta https://drive.google.com/drive/folders/1b3rvWcSoYVVWqxxme2QdudwYdQ1DDYGi?fbclid=IwAR1fHHcofYnf8N8qDNtlt_LrxnRRWO7tZmhvHrQj53ANA8jjAijD5yY341o
Zaloguj się aby komentować
Solveig, postać z dodatku Friends and Foes, najlepszy chyba support dla ekipy. "Urodzony przywódca" to jedna dodatkowa akcja dla któregoś z pozostałych Ocalałych na turę, uber przydatne, wielokrotnie ratowało zadki przy dużym naporze zombiaków. "Kompania braci: Żelazna skóra" to bonus do pancerza lub lekka zbroja (jeśli postać nie miała ochrony) dla członków drużyny znajdujących się na tym samym polu co ona. Bardzo użyteczna, fajnie się nią gra, tylko trzeba pamiętać, żeby mądrze rozdawać tą ekstra akcję.
#gryplanszowe #grybezpradu #postaciezzombiecide


Zaloguj się aby komentować
Ostatnia sesja. Na stole Kataklizm. Bardzo fajna rozgrywka nam wyszła
#codziennytalisman #talisman #gryplanszowe #grybezpradu


Zaloguj się aby komentować
Dzisiejszy Ocalały jest łucznikiem (nie zwracajcie uwagi na miecz w ręku). Najlepiej posługujący się bronią dystansową w całej grze. O dziwo jest to postać z podstawki, jeden z największych kozaków. Koleżka (pod warunkiem, że startuje z krótkim łukiem) od samego początku rozgrywki zamiata. Bronie dystansowe i zaklęcia dodatkowo nabrały wagi w momencie pojawienia się skażonych zombiaków, których bezkarnie można kasować wyłącznie na dystans (w walce wręcz ginąc oblewają kwasem i poważnie ranią).
#grybezpradu #gryplanszowe #postaciezzombiecide


Zaloguj się aby komentować
(IV)
BUILDING ENCOUNTER
Name: Operator
Stamina: 13—20 for Strength
"In case the Conglomerate was ever to cease operating, these supreme variety W.H.I.T.E. units were bred; more intelligent and stronger, though it is not confirmed they posses any higher cognitive skills."
Perk: keep this card to obtain +1 Victory Point
#aiart #midijourney #leonardoai #gryplanszowe #tworzczoscwlasna #chcialbymumicangielski #angielskizhejto

Zaloguj się aby komentować
Przyszła kolej na tanka z podstawki. Samson, jaki jest, każdy widzi. Pancerz na starcie, potem ulepsza istniejący, lepszy od Glyndy nie jest (ona jest z któregoś dodatku), ale w podstawie umiał sporo (i dalej może) wytrzymać. Umiejki późniejsze poprawiają zdolności mordercze, a nie defensywne. Osobiście go zapamiętałem, jak nie miał farta do broni, nic sensownego nie wygrzebał, za to przyfarcił z kilkoma zaklęciami. Krasnoludzki czarownik, po raz pierwszy takiego miałem okazję oglądać, fajnie się kimś takim nietypowym grało.
#postaciezzombiecide #grybezpradu #gryplanszowe


Zaloguj się aby komentować
Następna Ocalała z Zombiecide, to także postać mocno wyspecjalizowana i to w kierunku przeze mnie bardzo lubianym. Przed Wami mistrzyni szybkości oraz uników Nelly. "Niebieska" zdolność chyba jest dość czytelna, po prostu 1 dodatkowa akcja, która może byc spożytkowana wyłącznie do przemieszczania. Slippery, to już inna historia, jest to nieoceniona "zwinność", która mechanicznie daje to, że nie trzeba poświęcać akcji na odrywanie się od walki z zombiakami. Typiara po prostu na pełnej kurtyzanie przebiega przez hordy nieumarłych.
Jedna z moich ulubionych postaci w całej grze.
#postaciezzombiecide #grybezpradu #gryplanszowe


Zaloguj się aby komentować
Nowe nabytki:
- w Koszmarium składa się potwory z kafelków głowy, tułowia i nóg. Złożony potwór aktywuje swoje umiejętności, które pozwalają dobrać dodatkowe kafelki, zniszczyć potwory innych graczy etc.
- wyspa kwitnącej wiśni - składanie miast i obszarów towarzyszących z kart.
- ranczer - w sumie podobna gra do kwitnącej wiśni, ale na wsi
#gryplanszowe





Zaloguj się aby komentować