Zrobiłem chleb tostowy 😁 super wyrósł, ciekawe jak środek. Jeszcze za ciepły, aby przekroić 😪
#bojowkapiekarska #chleb #pieczzhejto #chlebekzlp

Zrobiłem chleb tostowy 😁 super wyrósł, ciekawe jak środek. Jeszcze za ciepły, aby przekroić 😪
#bojowkapiekarska #chleb #pieczzhejto #chlebekzlp

@Mr.Mars wystarczy kroic nozem tostujacym
https://m.youtube.com/watch?v=kcjGRXTpHGI&pp=ygUTa25pZmUgdG9zdGluZyBicmVhZA%3D%3D
@chwastyodkuchni moje modyfikacje z Hamelmana.
600g mąki
396g wody
6g cukru
30g masła (miękkie)
12g soli
6g drożdży
0,6g słodu
Wszystko wyrobić, odłożyć do wyrastania (ok. 2,5h u mnie z dwoma składaniami pomiędzy), formowanie wstępne i lądowało do formy. Wyrastanie końcowe było ok. 1,5h. Do piekarnika na 40min i gotowe.
Zaloguj się aby komentować