Jeżeli wyznaczymy dokładną godzinę o której dzień pi jest równy pi a musi taka być to wtedy będziemy mieli równanie (ilość sekund)/24h = ta reszta z pi
Pi bedzie wtedy liczbą wymierną bo istnieje liczba a/b która jest równa pi
@entropy_ jest xd do osiągnięcia prędkości światła musiałbyś zużyć nieskończoną ilość energii, a żeby przyspieszyć bardziej to jeszcze więcej niż nieskończoność xD
@maximilianan a to nie jest tak, że żeby prosząc się prędkością większą od c trzeba mieć ujemną masę?
Ujemna masa to ujemna energia kinetyczna. Trzeba pożyczyć na pszyśpieszanie a potem to juz tylko oddajesz energię bo z większą prędkością masz więcej na minusie xD
@entropy_ nie, szczególna teoria względności nakłada limit - albo masz masę, albo prędkość światła. W dodatku biorąc pod uwagę dylatację czasoprzestrzeni to musiałbyś mieć jednocześnie ujemną energię, ujemną masę, ujemną przestrzeń i (niejako) ujemny czas. Gdyby nie Einstein to byśmy mogli
@Rozpierpapierduchacz Nie ma żadnego gusto. Tylko Haribo macht kinder froh! Chociaż ostatnio, również fur deutschland, bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie takie...