Uchwycenie błyskawicy z drona nie należy do najłatwiejszych, ale w końcu się udało.
#wroclaw #tworczoscwlasna #fotografia #pogoda

Uchwycenie błyskawicy z drona nie należy do najłatwiejszych, ale w końcu się udało.
#wroclaw #tworczoscwlasna #fotografia #pogoda

@Suodka_Monia
Zgodnie ze sztuką powinno być między 5-20 sekund przy przysłonie 8-11, ISO 100-200, a jak jest przy dronach?
@Byk 2.0s f/2.8 iso400, 210 fotek, co 3s. Max czas naświetlania to chyba 8s. W sumie na takiej wysokości nie byłoby dużego rozmycia na 4s+ ale wolałem tego uniknąć.
@Suodka_Monia oczywiście, że gra, dlatego podałem zakres, a nie stałe wartości. Krajobrazy jednak zwykło się robić z szerokiego kąta, bądź 50mm, więcej w kadrze to raz, a dwa, mniejsze zamglenie obrazu.
Moje wywody dotyczą #fotografiaanalogowa , na cyfrze się nie wyznaję i nie wypowiadam, chociaż handlowałem nią przez kilka lat.
@Suodka_Monia gwiazdy robimy, czy burzę? To już bardziej teleskop, a nie obiektyw. W sprzedaży seryjne występują obiektyw 500mm, a nie 5000mm.
Zaloguj się aby komentować