Tydzień 5


Długość: 2,8 cm (+ 0,1 cm od ostatniego pomiaru) I MAM DOWÓD ŻE RÓSŁ PRZEZ CAŁY CZAS!!


Waga: 3,273 gramów (+ 0,452 gramów od ostatniego [testowego] pomiaru)


Ostatnim razem wspomniałam o teorii, że nie widać tak przyrostu długości skorupy, bo po prostu ona się zawija. A na dowód mam dwa zdjęcia porównawcze: jedno z dziś i drugie z tygodnia drugiego u mnie. Widać na nim wysokość małej nieprawidłości w skorupie (możliwe, że w transporcie się obił, ale teraz rośnie poprawnie i nie przeszkadza mu to wcale). Ślimor przyrasta jak należy, szramka będzie punktem odniesienia w przyszłości!


Wstawiłam też jeszcze post przedstawiający pierwsze ważenie Slime Shady (link jak ktoś nie widział: https://www.youtube.com/watch?v=2sfhmDxPTmU ), było to 19.05.2023 i waga wyniosła 2,821 gramów, dziś tj. 23.05.2023, czyli zaledwie 4 dni później wrzuciłam go znów na wagę i aż się zdziwiłam, bo pokazało 3,273, czyli dupsko mu obrosło o 0,452 gramów. Waga jubilerska to był dobry pomysł, pozdro dla ziomka @lubiepatrzec co zaproponował.


Dosłownie z dnia na dzień w mieszkankiu ślimora wyrosła roślinka. Wieczorem normalnie sprawdzam ślimor se pełza elegancko a rano PYK FOTOSYNTEZA SKUHWYSYNU. No to wygrzebałam, do słoika, pozostało jeździć i obserwować.


#slimeshady <-- tag do obserwowania/czarnolistowania


#zwierzaczki

437d5e14-ea55-44cb-ac57-b151bc0d7077
80ec1cad-85ac-4b3b-b341-c30b7cb675bc
e2be94dc-8b6c-475d-9542-6dc30f775a85

Komentarze (14)

@dotevo ma stały dostęp do żarcia więc nie ma jak zbadać pełności jelit, będziemy obserwować z tygodnia na tydzień czy jest tendencja wzrostowa - jak tak to qpa nie przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Jason_Stafford Bo to nie jest zwykły ślimak! To jest ślimak na miarę naszych możliwości. My tym ślimakiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz ślimak, przez nas hodowany i to nie jest nasze ostatnie słowo!


#pdk

@SpoconaPacha naturalna woda, spryskuje sie rano mieszkanko. zauwaz ze po deszczu wylaza na podworku slimory, a jak ni ma deszczu to sie chowaja na lepsze warunki czekajac

@SpoconaPacha no i wiesz one sluz zostawiaja, a zeby nie marnowac wody w organizmie robia sobie z niego sciezki i staraja sie wtedy po nich wracac

Zaloguj się aby komentować