Tu nie chodzi o kasę ale styl życia. Jedyny charakter klasowy ma taki, że te dziewczyny przeważnie parę opuściły. Gdy widzę profil takiej z 4 dzieci i dopiskiem "Szlachta nie pracuje" to nie widzę w tym zbytnio cienia szansy, że powstanie z tego miotu drugi Einstein.


#zdystansem

24c6426a-eef4-40df-9a01-7143f2d8383e

Komentarze (7)

@AdelbertVonBimberstein Według mnie dlatego właśnie społeczeństwa są mniej dzietne. Bo dzieci są większym obciążeniem, a nie odwrotnie. Zobacz listę krajów z największą dzietnością. W czołówce znajdziesz kraje, gdzie nie ma zbytnio praw dzieci. Dzieci tam od wczesnych lat służą jako pomoc, siła robocza i tak było w Europie też. Czy było to dobre, nie ale wychodząc z tego modelu dziecko często zostaje z rodzicami do 20 czy nawet 30 roku życia.


Dodatkowo w indywidualistycznym kapitaliźmie gdzie jest nastawienie na turbo indywidualność to nie jest to szansa dla siebie. Dzieci często się wyprowadzają i utrzymują jedynie luźny kontakt z rodzicami.

Posiadanie dzieci to też siła instynktu, reprodukcja jest wpisana w naturę tak samo jak popęd seksualny. Jeśli instynkt przewyższy intelekt to powstają sytuacje patologiczne.

@dradrian_zwierachs Ostatnio jak zadałem pytanie dlaczego Tomki i Tomkinie mają dzieci, to większość odpowiedzi było "bo instynkt", mimo, że raczej tu siedzi mało patologii

@dradrian_zwierachs Instynkt do uprawiania seksu jest o wiele silniejszy niż ten od posiadania dzieci. Co jest oczywiste, bo natura nie uwzględnia antykoncepcji i też ma wbudowany silny mechanizm gratyfikacji. Więc na świecie 45% to dzieci nieplanowane.


Ciekawe też są badania, że chęć posiadania bardziej społecznie jest uwarunkowana niż instynkt. np. badanie Social Forces 2019 takie robiło.

Zaloguj się aby komentować