
Trump ogranicza liczbę przyjmowanych uchodźców do 7500 rocznie i daje pierwszeństwo białym mieszkańcom RPA
euronewsAdministracja ogłosiła program dla Afrykanerów w lutym, zaznaczając, że biali południowoafrykańscy rolnicy spotykają się z dyskryminacją i przemocą w kraju.
Administracja Trumpa ogranicza liczbę przyjmowanych uchodźców do 7500 rocznie i daje pierwszeństwo białym mieszkańcom RPA, co stanowi dramatyczny spadek po tym, jak Stany Zjednoczone wcześniej wpuściły setki tysięcy ludzi uciekających przed wojną i prześladowaniami z całego świata.
Republikańska administracja opublikowała tę wiadomość w czwartek w oświadczeniu w rejestrze federalnym.
Nie podano przyczyny tej decyzji, która stanowi dramatyczny spadek w porównaniu z zeszłorocznym limitem 125 000 osób ustalonym za rządów demokratycznego prezydenta Joe Bidena. [...]
#wiadomosciswiat #usa #administracjatrumpa #uchodzcy #rpa #politykazagraniczna #euronews
