@dradrian_zwierachs ten termometr ma jakieś 50 lat, może trochę więcej - najniższą temperatura która ja pamiętam to -20 jakoś w '95 gdzie najebalo tyle śniegu, że nie byliśmy w stanie wyjść z klatki schodowej bo po otwarciu drzwi była ściana śniegu/lodu jak w iglo
@dzangy ten termometr wisiał w: sieni w kamienicy, potem na oknie w innej kamienicy, a teraz od końca lat '90 wisi na oknie w bloku. i tu cię zaskoczę - ale nie on jeden, bo mam też drugi po drugiej stronie mieszkania, też ma jakieś 50 lat