Sejmowa komisja za powołaniem Mariusza Haładyja na prezesa NIK

Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej pozytywnie zaopiniowała w środę kandydaturę Mariusza Haładyja, obecnie szefa Prokuratorii Generalnej, na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Za jego kandydaturą głosowało 10 posłów, przeciw było 7, jedna osoba wstrzymała się od głosu.


30 sierpnia upłynęła sześcioletnia kadencja prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Na jego następcę zgłoszone zostały dwie kandydatury. Grupa posłów reprezentujących klub PiS zaproponowała Tadeusza Dziubę, b. posła PiS i b. wiceprezesa NIK. Kandydaturę Mariusza Haładyja, prezesa Prokuratorii Generalnej zgłosił marszałek Sejmu Szymon Hołownia, który zapewnił, że konsultował się w tej sprawie z przedstawicielami rządu.


W poniedziałek kandydaci na prezesa NIK: Tomasz Dziuba i Mariusz Haładyj zostali publicznie przesłuchani przez parlamentarzystów, ekspertów i przedstawicieli organizacji społecznych. [...]


#wiadomoscipolska #sejm #wybory #najwyzszaizbakontroli #prezes #polityka #polskaagencjaprasowa

Pap

Komentarze (0)

Zaloguj się aby komentować