Rosjanie wściekli po decyzji USA. Ambasador już się odgraża

Po wielu tygodniach dyskusji, administracja Joe Bidena najprawdopodobniej zdecyduje się na wysłanie Ukrainie czołgów M1 Abrams. Doniesienia te rozwścieczyły rosyjskich polityków. W ostrych słowach skomentował je ambasador Rosji w USA. Anatolij Antonow zabrał głos jeszcze zanim zdążył to zrobić Kreml.

 

#wiadomosci #wiadomosciswiat #rosja #usa #wojna #ukraina

Komentarze (23)

Nie wiem, jak mocno ogłupieni są propagandą Rosjanie. Przecież wiarygodność wypowiedzi ich przywódców jest ujemna. Specjalna operacja wojskowa zaplanowana na 3 dni - trwa już lekko ponad 11 miesięcy. Druga armia świata walczy przeciw siłom zbrojnym kraju bez historii, który zamieszkany jest przez sztuczny naród, a ci piany dostają, niczym wściekły pies, bo Uncle Sam wysłać chce 30 sztuk czołgów, które wg rosyjskich mediów i polityków powinnien jeden T - 14 Armata zniszczyć i to strzelając amunicją ćwiczebną.

 

Z drugiej strony pracowałem w USA, lata temu, z synem oficera rosyjskiego, któy stacjonował w Republice Naddniestrza - chłopak przyszedł i opowiadał, że Putin powiedział, że Rosja ma samolot bojowy, którego nie da się zestrzelić. Jak mu powiedziałem, że kiedyś już był niezatapialny statek i żeby historię Titanica przypomniał sobie to prawie z pięściami się rzucać zaczął.

 

Niestety ale my jesteśmy straceni przez pokolenia, które chcą odtworzyć PRL w Polsce, a w Rosji cały czas żyje mit Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i zbawcy uciśnionych narodów.

@jarezz
Ciekawe jak wiele trzeba, żeby rosjanie otworzyli oczy. Nie mówię nawet o otwarciu na zachód, ale trzeba naprawdę mocno się starać, żeby wierzyć w sens tej wojny będąc zwykłym rosjaninem.

@jarezz T-14 Armata, jak zdechł podczas parady w 2015, tak do tej pory nie potrafią z nim dojść do ładu, a dodatkowo sankcje mocno okroiły dostęp do zachodniej elektroniki, więc obecnie, to co najwyżej mogą sobie kable poprzekładać z lodówek Mińsk
Ogólnie ta "druga armia świata" chyba już się nie podniesie z tego blamażu, który odwala na Ukrainie i podobnie - nikt się nie przejmuje stękaniem i sapaniem kacapskich ambasadorów.

@qrak Nie wiem czy tam kiedykolwiek byłeś, ale stopień dostępu przeciętnego rosjanina do informacji (zwłaszcza rasjan w średnim wieku i wyżej) jest masakrycznie ograniczony tylko do tuby kremla. Oni naprawdę mają zrobiona dramatyczną wodę z mózgu i faktycznie znaczna część uważa że rosja bohatersko wybawia ciemiężoną Ukrainę z niewoli zachodnich demonów...

@qrak nie wiem ale Rosjanie żeby się mogli wyleczyć z mitu Matuszki Rassiji niezwyciężonej, najlepszej i wiecznie obleganej muszą przeżyć ekstremalną terapię szokową. Lata 90. XXw. to jednak zdecydowanie za mało dla nich było.

 

@vanitas dlatego "że z dech" T-14 użyłem jako propagandowego przykładu. Czy otrząsnął się z obecnego blamażu? Obawiam się bardziej, że jeszcze bardziej zakute łby z linii twardogłowych tam dojdą do władzy. Poza tym nawet więzieni opozycjiniści mają swoje za uszami jeśli chodzi o ich podejście do geopolityki, państ b. ZSRS i b. Układu Warszawskiego.

Ten ich ambasador - Anatolij Antonow - to nawet inicjały ma takie mocno prorosyjskie.

@Freeze Ooops, they did it again... podziwiam rosyjską konsekwentną strategię walenia głową w mur. Mur się nie poddaje, więc zwiększają ilość uderzeń.

8353f23d-449a-418d-aedd-b264097911c5

@qrak kacapy to azjatycja mentalność, reagują jedynie na element siły

Druga armia świata walczy przeciw siłom zbrojnym kraju bez historii, który zamieszkany jest przez sztuczny naród, a ci piany dostają

 

@jarezz przeciez ich propaganda mów, ze na Ukrainie walczą przeciwko całemu NATO. są tam np Polscy żołnierze i innyck krajów stowarzyszonych. A Ukraińcy walczą, bo USA im każe

@Freeze najbardziej rozwala ich argument, że to wydłuży wojnę co jest niekorzystne dla Rosji i Ukrainy XD

@N331 no z jednej strony argument rozwala. Z drugiej, powiedzmy, że jest prawdziwy - przedłuży wojnę, co poniekąd jest niekorzystne dla Ukrainy, bo dla żadnego państwa wojna nie jest korzystna. Pomijam fakt, że to wojna obronna i szybki jej koniec wg mnie oznacza tylko klęskę UA.
Co do FR - tak, przedłużająca się wojna jest dla niej niekorzystna. Tracą ludzi (chociaż to zbytnio ich nie obchodzi raczej), tracą zasoby, ośmieszają się na arenie międzynarodowej, bo pariasa już z siebie zrobili. Na użytek wewnętrzny też muszą coraz to lepsze fikołki wymyślać. Chociaż to społeczeństwo, zaślepione propagandą i tak łyka przekaz Kremla po same kule.

@GrandFaterAnona o ich propagandzie już pisałem w innym komentarzu. Tak samo o tym, jak społeczeństwo jest nią zaślepione. Myślę, że naprawdę srogi wpierdol (nie mówię o wojnie, ale ekonomiczny i to dużo bardziej dotkliwy niż lata 90. XXw.) może im otworzy oczy. Chociaż wątpię w to osobiście.

@jarezz też wątpię. wytłumaczą im, że to wina "zachodu"

@jarezz Tez pracowalem w USA i tez lata temu i tez spotkalem Wasilija.
Z nim odbylem rozmowe o Czeczenii (to byly lataa 2000-2003 - jakos tak) i skroce to tak: Wasia smutny i zatroskany - pytam co jest?, na to odpowiada ze czeczency zrobili zamach na jakims targowisku i to terrorysci. Odpowiadam ze to malutki i slaby kraik w porownaniu z Rosja i probuje sie wybic na niepodleglosc, W: oni to terrorysci i trzeba ic hzabijac - czy ja wiem jak oni traktuja takich mlodych chlopakow jak on? oni ich kastruja, to zwierzeta - trzeba ich zabijac. No to pytam po co te mlode ruskie chlopaki tam maszeruja a Wasilij na to ze oni niosa wolnosc i sam widzial jak czeczesnkie kobiety niosa kwiaty i witaja kwiatami rosyjskich zolnierzy. Mowie mu ze to ciekwe (bo wowczas byl jakis artykul jak rosyjska telewizja robila reportaz: zapedzili kobiety i dzieci i pod lufami karabinow odegrali i nagrali scenke dla rzadowoej TV) bo calkowity obraz jest inny i Polska doskonale rozumie jak to jest byc pod okupacja rosyjska. I sie rzopetalo pieklo: ze jestem niewdzieczny, ze jestem zdrajca, bo oni (Rosjanie) przeciez wyzwolili Polske, ze razem Berlin zdobylismy, ze oni niesli do Polski wolnosc. Spytalem co sie dzialo miedzy 1, 17 wrzesnia'39 a 41 rokiem? A wasia ze nic- bo wojna zaczela sie w 41 roku. Wspomnialem o Ribbentropie i Molotowie, o Katyniu i Miednoje, koles rzeczywiscie chcial mnie bic.
Wiec tak - jest cos prymitywnego w czesci Rosjan gdy swiat im nie odpowiada to jedynie jak moga zareagowac to agresja: czy to personalnie, czy przez ambasadorow czy na bagnetach mobikow...

Nic dziwnego, że wściekli ( ͡° ͜ʖ ͡°) T-72 w porównaniu do M1 Abrams

107ced7d-4c2b-4f21-8514-7d26bc982e68

@RedCrescent mój Wasilij nazywał się Maksym ale widzę, że nie on jeden taki był.

xDDD

pies ich jebał

@jarezz tak sobie myślę, że w sumieUkraina nie ma nic do stracenia, i tak powoli (miejscami szybciej) się wyludniała, i tak gówno mieli nie infrastrukturę, i tak mieli olbrzymi problem z korupcją. To Rosja chce być mocarstwem, a ciężko takim być bez dostępu do nowoczesnej technologii i bez odpowiedniego zaplecza demograficznego. Im dłużej ta wojna trwa tym Rosja będzie miała większe problemy, a już pojawiają się poglądy że może to doprowadzić nawet do rozpadu Rosji.
Wiadomo, jeden rabin powie tak a drugi nie, ale to Rosja próbuje coś tą wojną udowodnić sobie i światu, a zachód ma jeszcze trochę zabawek do rzucenia na Ukraina, za to Rosja wyciąga złom na wojnę i musi mobilizować więźniów. Jestem mega ciekaw jak to się rozwinie, bo czekają nas ciekawe czasy

Ambasador się odgraża? Niech się nie zesra, im bardziej kacapy kwiczą i straszą, tym bardziej są bezradni i bezbronni... i bardzo kurła dobrze, walić kacapów.

Slychac wycie? Znakomicie

Jak ja nie rozumiem tego kacapskiego narodu. Mają tyle surowców, że mogliby żyć spokojnie i w dostatku, to nie. Zawsze musi się znaleźć jakiś pojeb na czele rządzących, który będzie próbował udowodnić reszcie świata, jakże wspaniałym narodem oni to nie są. Najlepiej dla ludzkości byłoby zaorać tamtą część świata i posiać obojętnie co. Łukaszenka mógłby ziemniaki posadzić.

Zaloguj się aby komentować