Pytanie: jakiej wartości prezent daje się teraz na osiemnastkę?
Kontekst: przeglądam sobie #złoto na #inwestycje w celu zakupu jako #prezent na osiemnaste urodziny dla chrześnicy. Początkowo chciałem kupić sztabkę 5 gram (~2600 zł), ale trochę poczytałem i ludzie polecają jednak monety bulionowe. Teraz nie wiem, obecna wartość monety 1/4 uncji (~4300 zł) przekracza to co założyłem sobie na ten cel, mniejszym "nominałem" jest moneta 1/10 uncji (~1850 zł) i ta naturalnie jest sporo tańsza. Doradźcie mi, jakiej wartości prezent daje się teraz na osiemnastkę? Nie ukrywam, nie zarabiam kokosów, na tę okazję zacząłem oszczędzać już dawno i nazbierałem równe 3000 zł i wydaje mi się spoko na moje możliwości. Do osiemnastki jeszcze sporo czasu, bo ten dzień wypadnie w październiku tego roku, ale patrząc po tym, jak wzrosła cena złota w ostatnich kilku latach, czy nawet kilku miesiącach to przez ten czas, to złoto może nabrać już trochę realnej wartości, w przeciwieństwie do pieniędzy, które sobie na ten cel zbierałem, tam oprocentowanie roczne to 1% xD Jeśli macie tu jakieś rady w tym temacie to chętnie je poczytam, może złoto nie jest najlepszym prezentem tego typu, które mogę kupić?