Przypominam o okresowej zmianie haseł do osobistych maili, bankowości internetowej czy czegokolwiek co posiadacie w sferze internetu.

Właśnie zauważyłem, że jakiś j*bany skośnooki próbował się kilkanaście razy zalogować do mojego konta Microsoft, z którym mam powiązaną kartę płatniczą. Co najlepsze zdarzyło się to na przestrzeni kilku dni, a maila z próby logowania dostałem tylko jednego, dzisiaj. Ostatnio również ktoś próbował mi się zalogować na Facebooka. Wszędzie zmieniłem hasła i wprowadziłem weryfikacje dwuskladnikową.
Sprawdziłem, czy nie wyciekł gdzieś mój mail na pewnej znanej stronie do tego przeznaczonej. Okazało się, że tak. Jak się w*urwię to pousuwam wszystko co związane z internetem, bez kitu XD

#bezpieczeństwo #pwned
maximilianan

Usuń Internet Explorer to będziesz bezpieczny

ChrissXRezner

Też tak miałem raz. Do tego jest dwuetapowe logowanie, jak jest na nowym urządzeniu to z automatu nawet jak ma hasło to musisz podać kod z telefonu.


Powinno się mieć zawsze kilka maili. 1. Do właśnie logowania i ważnych rzeczy. 2. Do logowania się na inne portale.


Podobnie z telefonem. Numer do dzwonienia, a drugi najlepiej gdzie jest Internet mobilny na wszystkie syfiaste oferty. Rabacik zawsze się przyda, a syf leci do skrzyneczek żeby być nigdy nie odczytany.

Astro

@Tabs0n okresowa zmiana haseł to głupota z zamierzchłej przeszłości. Spowodowane było to tym że „hasła latały po firmie” czyli „każdy znał hasło każdego”. A później to się jakoś utarło i ludzie dopisywali np numer miesiąca na końcu „jednego, głównego hasła”. Oczywiście wszędzie takie samo.

Dziś każdy szanujący się człowiek korzysta z menadżera haseł (już pomijam czy w przeglądarce, dedykowanego czy np wbudowanego w telefon).

Fajny patent ma Apple gdzie jest opcja ukryj mój adres e-mail przy zakładaniu nowych kont. Tworzy wtedy indywidualny, jednorazowy adres który możemy w dowolnej chwili wyciąć.

Więc polecam, menadżer haseł i jescze raz menedżer haseł.

Uwierzytelnianie dwuetapowe to już inna historia.

radziol

@Astro dokładnie tak.

Polityka częstych zmian haseł nieuchronnie prowadzi do stosowania zbyt łatwych

SuperSzturmowiec

To przez Facebooka usuń tam konto

Opornik

@Tabs0n Do mojego konta MS też ostatnio próbują, dostaję alerty na maila.

Marchew

@Tabs0n Plan jest taki: logujesz się na jakieś forum wędkarstwa w/w mailem, ustawiasz hasło "Ania123". Forum nie updatowane, dziurawe, hasła wyciekają. Ktoś próbuje użyć tego hasła do tej skrzynki mailowej. Koniec. Kto używa jednego hasła do wszystkiego -> przegrywa. Zmiana wszystkich haseł nie ma zazwyczaj sensu.

Quazu

@Tabs0n do mnie od 3 tygodni skośni chcą wbić na konto ms i mam spam mailami z jednorazowym haslem

Tabs0n

@Quazu  o tototo, nie dają za wygraną

Zaloguj się aby komentować