
Po godz. 18 w pobliżu stacji Białośliwie w Wielkopolsce doszło do zderzenia dwóch pociągów - poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej PSP asp. Martin Halasz. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej. Według wstępnych ustaleń, zderzył się pociąg Polregio relacji Piła-Bydgoszcz ze składem Intercity, jadącym z Białogardu do Warszawy. Doszło do starcia się dwóch pociągów, które zetknęły się.
Dwóch pasażerów trafiło do szpitala w Chodzieży. Jedna osoba z obsługi pociągu została przewieziona do szpitala w Pile. W sumie pomocy medycznej potrzebowało 11 osób.
#wiadomoscipolska #wielkopolskie #pkp #kolej #katastrofykolejowe