
„Obecnie na trasach w Kijowie kursuje 57 tramwajów marki Pesa, których pierwszą partię stolica kupiła w 2015 roku. Firma jest zainteresowana dalszą współpracą z Kijowem – zarówno w zakresie dostaw nowych tramwajów, jak i organizacji montażu z gotowych podzespołów w stolicy Ukrainy, a także w świadczeniu usług serwisowych” – napisał Witalij Kliczko w komunikatorze Telegram. To efekt spotkania z prezesem zarządu firmy Pesa Krzysztofem Zdziarskim oraz kluczowymi menedżerami firmy na Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy (URC 2026) w Gdańsku.
Mer stolicy Ukrainy zaznaczył, że osobno i szczegółowo omówiono kwestię utworzenia oraz funkcjonowania w Kijowie centrum serwisowego tramwajów Pesa przy przedsiębiorstwie komunalnym „Kijówpastrans”, które eksploatuje polskie tramwaje.
#wiadomoscipolska #pesa #bydgoszcz #ukraina #tramwaje #kijow
