Pamiętacie, jak Łapin utknął (po raz kolejny pod Charkowem) i twierdził, że to jest taki plan strategiczny wyższych lotów? Bo on poświęci 30 tysięcy (!) żołnierzy i odwróci uwagę Ukraińców, żeby ku chwale Rosji bojcy mogli umierać w Doniecku zdobywając kolejne wsie.
Powoli zdobywają.
Rosyjskie wojska najprawdopodobniej przejęły kontrolę nad wsią Nowoołeksandriwka w obwodzie donieckim - poinformowało we wtorek brytyjskie Ministerstwo Obrony. To jeden z głównych szlaków zaopatrzenia sił wojskowych na wschodzie. Rosja przygotowuje kolejne cele.
Brytyjski resort obrony ocenił że, wysoce prawdopodobne jest, że kolejnym celem sił rosyjskich będzie wieś Wozdwyżenka, a jej ewentualne zajęcie zakłóci ukraińską logistykę.
Brytyjski resort obrony twierdzi, że przejmując kontrolę nad Nowoołeksandriwką wojska rosyjskie przybliżyły się do drogi T0504 z Bachmutu do Kadijiwki, która jest jednym z głównych szlaków zaopatrzenia sił ukraińskich w tym rejonie.
#wojna #rosja #ukraina
