Oficjalnie: Niemcy przekażą Ukrainie czołgi Leopard

Niemcy wyślą do Ukrainy czołgi Leopard 2 i zatwierdzą ich przekazywanie przez państwa partnerskie - informuje Reuters. "Ta decyzja jest zgodna z naszą dobrze znaną linią wspierania Ukrainy w miarę naszych możliwości. Działamy w ściśle skoordynowany sposób na arenie międzynarodowej" - przekazał kanclerz Scholz.

 

#europa #niemcy #ukraina #wydarzenia

Komentarze (9)

Jeszcze tylko dobra amunicja i będzie można jednym strzałem rozwalać dowolny ruski złom, nawet waląc w przedni pancerz

@kobiaszu Czyli Leopardy to może być gamechanger w tej wojnie?

@Osmans32 Przede wszystkim Ukraina ciągle traci sprzęt, a zapasy radzieckiego złomu w Europie się kończą i trzeba im wysłać uzupełnienie strat. T-x się skończyły, to lecimy z Leo/Abramsami.

@Osmans32 to chyba zależy od ilości. Parędziesiąt sztuk wiele nie zmieni.

Nareszcie. Ukraina powinna zaktualizować rozkład jazdy

Po co w takim razie robili ten cyrk na szczycie NATO?
Normalnie jak kura co musi zrobić jeszcze 3 okrążenia wokół kurnika co by kogut nie pomyślał że jest łatwa.

@kobiaszu "T-x się skończyły" z tego co ja wiem to u nas są jeszcze T-72 i w innych ex-demoludach a przynajmniej tak wynika z moich kalkulacji. Nie daliśmy im wszystkiego co mieliśmy, niecałe 200 szt. od nas poszło. Ale to tylko wierząc w oficjalne informacje.

„Ta decyzja jest zgodna z naszą dobrze znaną linią wspierania Ukrainy w miarę naszych możliwości. Działamy w ściśle skoordynowany sposób na arenie międzynarodowej — przekazał kanclerz Niemiec Olaf Scholz.” - przy czym niemiecki skoordynowany sposób pomocy i linia wspierania Ukrainy jak dotąd polegały na tym, że społeczność międzynarodowa koordynowała się między sobą aby wywierać naciski na Pana Kanclerza i ubolewających w obliczu wojny rządzących, żeby przekazali sprzęt na Ukrainę. Doprawdy, mistrzowie koordynacji i współpracy międzynarodowej.

 

„Wynik intensywnych konsultacji, które odbyły się z najbliższymi europejskimi i międzynarodowymi partnerami Niemiec.” - czytaj: pewien starszy już Pan zapewne z Ameryki dzwonił i pogroził palcem więc mimo, że nieszczególnie chcemy przekazać te Leopardy, to w rozmowie padła być może jakaś propozycja nie do odrzucenia.

Przekażą, ale w 2077 roku, w częściach.

Zaloguj się aby komentować