Od paru lat gazety wprowadziły paywalle na swoich stronach. Wiem że jest to uzasadnione ekonomicznie, tym bardziej że wcześniej narzekały na spadek sprzedaży papierowej. Tyle że jest to strasznie irytujące, jak chce sobie przeczytać kilka recenzji jakiejś książki, klikam na linki z np. Gazety prawnej, Wyborczej, Polityki i wszędzie odbijam się od ściany.

Nie będę kupował kilku abonamentów, tym bardziej że wolę czytać na papierze, ale jakby powstalo takie coś jak Spotify dla gazet to chętnie bym zapłacił.

Komentarze (11)

@HolenderskiWafel mam nadzieję, że to ich dobije finansowo

chociaż nie bo te szczujnie i tak mają finansowanie z zewnątrz

w ogóle to oni by najchętniej na wszystko zrobili abonamenty-na mieszkanie już jest, na filmy już jest, jeszcze tylko na samochody, ubrania i jedzenie

@Quake na samochody też just jest od dawna, jeszcze zanim na filmy były. Leasing jest bardzo blisko wynajmowania samochodu, zresztą długoterminowe pełnoprawne usługi wynajmowania samochodów też już istnieją. Tylko u nas to nie jest popularne, bo za mało osób stać na nowy samochód nieważne w jakiej formie miałoby to się odbywać.

@highlander tylko jakość artykułów w normalnych gazetach jest dużo wyższa, tam pracują profesjonalni dziennikarze, a recenzje piszą ludzie z jakimiś fakultetami krytyki literackiej. A na Lubimy Czytac to jest "fajna książka ale długa"

Możesz sobie kupić dostęp na miesiąc. Ja kupiłem dostęp do strony RP za jakieś 160 zeta/rok. Za 350zł/pół roku mam też pełny dostęp do DGP. Tam jest taka ilość wiedzy że te wszystkie darmowe gówno portale mogą im ssać.

@Architekt kiedyś miałem wykupione RP , ale i tak wolałem kupowac plus minus w papierze. Ale chodzi o to że szukam jakiegoś jednego konkretnego artykułu, czy jakiegoś wywiadu w wyborczej sprzed 10 lat i wszystko poblokowane

Zaloguj się aby komentować