No dzień dobry. 18 lutego, mamy dziś święto gambijskiej niepodległości. Gambijczykom I Gambijkom z 1965 r. (fck brits xd) gratulujemy, a co więcej:
1. Pierwszy dzień roku wg kalendarza Kalijugi. Liczy się go od bitwy na polu Kuru w Indiach w 3102 r. p.n.e. Kalijuga to era, która wciąż trwa, charakteryzuje się ona obfitością konfliktów, ignorancją, niereligijnością i wysoką przestępczością. Pozytywne cechy, które występowały u ludzi w poprzednich wiekach, są w formie szczątkowej lub zanikły całkowicie. Era czwarta, ostatnia i najgorsza. Czyli gorzej nie będzie. Yay.
2. W 1386 r. Jadwiga wzięła na króla Polski Jagiełłę. Dobra, tak serio Władzia koronowali trochę później. Dziś się tylko hajtnęli.
3. W 1957 r. ukazało się pierwsze wydanie dziennika „Wieczór Wybrzeża”. Ostatnio pisałem o ostatnim wydaniu, 4 lutego. Może bzdura, ale ta nazwa mnie urzeka.
4. W 1952 r. Grecja i Turcja przystąpiły do NATO. O, udało się w czymś im zgodzić.
5. W 1979 r. po raz pierwszy w historii na Saharze (w południowej Algierii) odnotowano opady śniegu. I gdzie to globalne ocieplenie?
Ło panie, 60 lat kończy dziś Dr. Dre, ulubiony doktor obok doktora nauk. 60 lat, starszy niż mój tata…
Pozdrawiam cieplutko.
#ciekawostki #ciekawostkizdupy
