@Konto_serwisowe WIeden to jest anomalia. Kiedys o tym pisalem - jak chcesz to poszukaj.
---------
SKROT
Duza czesc mieszkan w Wiedniu posiada miasto Wieden
Duza czesc mieszkan byla wynajmowana dawno temu
W wielu umowach wowczas brakowalo zapisu o wzroscie czynszu
WIele mieszkan przechodzi z dziadka, na rodzica, na wnuka (CZYNS NIE WZRASTA bo nie ma zapisu w umowie)
jest natomiast zapis, ze mieszkanie mozesz dowolnie przekazywac w bliskiej rodzinie - brat, zona, dzieci, wnuki
------------
I teraz dam ci skale.... Mieszkanie na zupelnym zadupiu wiednia, blok lata 70-te
Ja mialem 70 metrow i placilem 680€
Sasiad ktory sie wprowadzil w 1976 roku mial 98 metrow (4 pokoje) i placil 310€
Teraz policz srednia i wyjdzie ci srednia cena za najem 6,1 € za metr - i tak sie powoli zyje na tej wsi
------------
Edit: Moja klatka to bylo 30 mieszkan. Glownie sami emeryci lub jesli dziadki zmarly - to zazwyczaj ich wnuki.
------------
Zeby wbic sie w ta klatke musialem znalezc mieszkanie sam i zaplacic 5k€ babce za meble....
------------
Wrzucilem centrum wiednia w najwiekszy portal z ogloszeniami wymagania centrum + 3 pokoje
80 mieszkan
Najtansze 43 metry za 1600€
14 mieszkan ponizej 2000€ (okolice 1800€)
Reszta powyzej 2000€
Najdrozsze okolice 6000€
Ale z 3 stron 2 oscyluja pomiedzy 2200€ a 4000€ wiec raczej nie wynajmiesz mieszkanie w centrum za srednio 1700€
Zaloguj się aby komentować