Niemcy się zbroją

„…Grupa technologiczna Rheinmetall z Dusseldorfu otrzymała od Bundeswehry kontrakt ramowy na dostawę amunicji artyleryjskiej 155 mm o wartości do 8,5 miliarda euro brutto. Umowę podpisali 20 czerwca 2024 r. Annette Lehnigk-Emden, prezes Federalnego Urzędu ds. Wyposażenia, Technologii Informacyjnych i Wsparcia Eksploatacyjnego Bundeswehry (BAAINBw) oraz przedstawiciele Rheinmetall w Koblencji w siedzibie urzędu.
Obowiązująca umowa ramowa została znacznie rozszerzona. Głównym celem zamówienia jest uzupełnienie zapasów Bundeswehry i jej sojuszników, a także wsparcie Ukrainy w jej kampanii obronnej.
Dostawy mają się rozpocząć na początku 2025 roku. Głównym odbiorcą będzie Republika Federalna Niemiec, która zapewni część dostaw na Ukrainę. Dodatkowo w zamówieniu uczestniczą także kraje partnerskie: Holandia, Estonia i Dania.
Jednocześnie zakontraktowano wstępne odstąpienie od umowy ramowej, aby zapewnić wykorzystanie mocy produkcyjnych nowej fabryki budowanej w Unterluess (Dolna Saksonia) w Niemczech w fazie rozruchu. Zamówienie to obejmuje również dostawę pocisków kalibru 155 mm w różnych wersjach o wartości zamówienia brutto wynoszącej około 880 mln euro. Dostawy mają się również rozpocząć w 2025 r. W nadchodzących latach spodziewana jest również dalsza zwiększona liczba zamówień…”

https://www.rheinmetall.com/en/media/news-watch/news/2024/06/2024-06-20-rheinmetall-receives-framework-contract-for-155mm-ammunition

#ukraina
27a63263-26c8-417e-94fa-9b824a3bc882
Javax

A putin na jaką wartość złożył zamówienie w swoim zakładzie zbrojeniowym?... Przepraszam, znaczy w Korei Północnej.

moderacja_sie_nie_myje

@Javax Oni tam mają więcej amunicji artyleryjskiej niż kiedykolwiek niemcy zdążą wyprodukować. Granica KRLD to najbardziej zmilitaryzowany obszar na świecie i po to tam putin robi z siebie błazna żeby dostać trochę z tego złomu który się przysłuży robieniu burdelu w europie.

Javax

@moderacja_sie_nie_myje Oj mają mają całą masę w Korei Północnej.... tylko, że wolałbym strzelać niemiecką bo większe prawdopodobieństwo, że opuści lufę

VonTrupka

ruskie się zbroją, niemcy się zbroją, krw....jakieś deja vu mam (☉__☉”)

Budo

@danny-cot Rheinmetal został założony w 1889 roku, więc nie przesadzałbym z tym największym zamówieniem w historii firmy xD

Zaloguj się aby komentować