Napił się darmowego drinka podczas wycieczki. Oślepł na całe życie

To miały być niezapomniane wakacje w Azji. I takie się okazały dla 23-letniego Caluma Macdonalda z Wielkiej Brytanii, choć bynajmniej nie z powodów, z jakich zamierzał młody mężczyzna. Wszystko przez drink, którym został poczęstowany w Laosie. Dzień później na zawsze stracił wzrok, choć i tak miał szczęście.


#wiadomosciswiat #alkohol #wakacje

o2 - Blisko Ludzi

Komentarze (15)

Następnego dnia, w drodze do Wietnamu, Callum zorientował się, że doświadcza dziwnych zaburzeń wzroku. Na granicy miał trudności z odczytaniem dokumentów, a wieczorem w hotelu, przekonany, że siedzi przy zgaszonych światłach, usłyszał od przyjaciół, że te są zapalone. W ciemnościach, które go spowiły, stało się jasne, że młody mężczyzna stracił wzrok.


Kolejny dowód na to, że świat to symulacja stworzona przez Walaszka

d93c5557-6119-4e9e-98bc-00bd4a40d6f1

@AndzelaBomba ale masakra, pracowałem z osobą głuchoniemą, znałem język migowy - da się tak żyć i korzystać z życia, ale bez wzroku, nie wyobrażam sobie. Nigdy nie pomyślałbym, że taki problem może zaistnieć w turystycznych miejscach...

U mnie (Australia) niedawno 12.2024 było non stop o tym (link) też Laos i 6 osób umarło bo im w drinkach dali methanol.

Kuwa szok.


https://www.bbc.com/news/articles/cde7j9j76x0o


Zatrucia metanolem od dawna stanowią dobrze znany problem w całej Azji Południowo-Wschodniej, szczególnie w biedniejszych krajach położonych wzdłuż rzeki Mekong.

Mimo że zagraniczne rządy publikują ostrzeżenia dotyczące spożywania alkoholu w tych miejscach, wciąż panuje niewielka świadomość wśród uczestników imprezowego środowiska backpackersów.. Bez smaku i koloru, metanol jest trudny do wykrycia w napojach, a ofiary zwykle nie zauważają objawów zatrucia od razu.


Tak, że kurde tam zawsze ostrożnie i piwo jest chyba najbezpieczniejsze.

@wojtek-x oho, jest i antyalkoholowa bigoteria xD


To ja powiem po co - bo alko jest zajebiste, pozwala się rozluźnić, szczególnie jeśli ma się w dupie kij wielkości twojego, serdecznie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wojtek-x po co pić napoje niealkoholowe skoro można pić wodę a nie jakiś syf? Nigdy nie zrozumiem takich ludzi ( ͠° ͟ʖ ͡°) co potrzebujesz cukru żeby sie dobrze bawić?

@Czokowoko gdzie ja napisałem że wszystko poza wodą to syf?

Cukru nie potrzebuje. Jedynie dobrej atmosfery. W takową można wytworzyć bez alkoholu.

jeśli Tobie do rozluźnienia potrzebny jest alkohol to nie dziwię się że do odwyku są takie kolejki.

@wojtek-x nie wiedzialem, że długośc kolejek do odwyku zależy od moich cech osobowych xD Zbyt skomplikowany ciąg logiczny jak dla mnie, ale ok. Dla dobra ludzkości postaram się bardziej.

Zaloguj się aby komentować