(...) mowa, która stara się wyrazić prawdę, winna być pozbawiona ozdób i prosta. Boć przemowy wygłaszane wobec pospólstwa nie zawierają w sobie ani krzty prawdy. Chcą one tylko poruszyć gawiedź, jakimś gwałtownym pędem porwać nierozważne uszy; nie pozwalają, by je dokładnie roztrząsano, i uciekają. (...) Poza tym mowy takie zawierają wiele słów czczych i próżnych: są to raczej dźwięki niż wyrazy mające jakieś znaczenie.


Seneka, Listy moralne do Lucyliusza

#stoicyzm

93d1f683-3951-4192-8a3a-1b382e8907af

Komentarze (11)

@Dudleus teraz jest inna narracja, dwa razy oglądałem u matki przy okazji odwiedzin. Aż się niedobrze robiło jak dobrze Niemcom było robione i w ogóle niemieckiego kanclwrza kreowano na autorytet którego osądy wobec Polski są na tyle ważne że każdy Polak powinien je znać.


PIS ma swoje skrzywienie i siermiężny przekaz dla prostego ludu pracującego miast i wsi, PO ma delikatniejsze manipulacje dla ludzi wykształconych - tylko akurat nie z tego jak kreuje się przekaz medialny także też się łapią na prymitywne w sumie sztuczki. No ale rzeczywiście opakowane jest mniej agresywne ale to aż boli jak steteortpiwo PO TVP prowadzi.


Mnie to na łopatki rozłożyło, że nasze pieniądze w jednym z pierwszych wydań TVP były użyte do dłuższych fragmentów które mają wzbudzać poczucie autorytetu względem niemieckich liderów, nawet miesiąca nie odczekali xD

Zaloguj się aby komentować