#microslop #linux #komputery #pcmasterrace #technologia

#microslop #linux #komputery #pcmasterrace #technologia

@Catharsis
To ktoś wgl korzysta z Linuxa mając jednocześnie włączony Secure Boot?
Ja mam. I się zdziwiłem jak kiedyś u kogoś nie działało
Ale ja tylko Ubuntu i Fedora, które są na tyle mainstreamowe, że miały to ogarnięte.
Najlepsze, że mam stary laptop na którym zepsułem BIOS (nie ma go po prostu) i nie wiem czy to zdążę naprawić zanim wrócę.
ThinkPad x220, ma super klawiaturę z dużym skokiem. Ale kosztował 400zł z 6-8 lat temu, więc nie będzie aż tak szkoda.
@Legendary_Weaponsmith Na większości dystrybucji można sobie to ogarnąć łatwo ale imo nie ma większego sensu. To ma więcej wad niż zalet i tylko utrudnia wiele rzeczy. A chroni głównie przed wąską grupą ataków które wymagają fizycznego dostępu do sprzętu i większość ludzi nie musi się tym przejmować.
Zaloguj się aby komentować