Leopardy dla Ukrainy. Niemcy zmienili zdanie

Jeśli Polska dostarczy czołgi Leopard do Ukrainy, Niemcy nie będą się temu sprzeciwiać - poinformowała w niedzielę wieczorem szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock w rozmowie z francuską telewizją LCI.

 

Pod naciskiem innych musieli się ugiąć, wujek sam działa za kulisami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wiadomoscipolska #wiadomosciswiat #wiadomosci #ukraina #wojna

Komentarze (10)

Niemcy uznali, że Polska i tak przekaże Leopardy, niezależnie czy Niemcy się zgodzą czy nie. Skoro rozpoczęły się szkolenia ukraińskich żołnierzy na Leo, to decyzja właściwie zapadła. Po co ryzykować wielki konflikt dyplomatyczny i utratę twarzy na arenie międzynarodowej, skoro można się łaskawie zgodzić

Widać Berlin zrozumiał, że sprzeciw będzie oznaczać koniec całej niemieckiej zbrojeniówki i ich wiarygodności. Szkoda, że kraj który miał być europejskim liderem, okazał się hamulcowym. Do wszystkiego trzeba ich przymuszać i chyba maski opadły, kto jest po czyjej stronie w tej wojnie. Nie będą ani liderem, ani zbrojeniowym potentatem w Europie.

Tak trzymać!

@Freeze Niemiecka zbrojeniówka jest potencjalnie skończona - nikt po tym cyrku nie będzie chciał sprzętu którym nie może swobodnie dysponować w niestandardowej sytuacji.

Helmuty jak zawsze - hamulcowy na usługach kacapów. Brakuje jeszcze żebyśmy się za kilka lat dowiedzieli o "hehe tajnym pakcie" na wzór Ribbentropp-Mołotow.

 

Przecież tak naprawdę gdyby nie to, że putina zrobiło w wała jego własne wojsko, wmawiając mu o rzekomej potędze i posiadanych technologiach, które okazały się kratkami przyspawanymi do czołgów, to byśmy siedzieli na łasce Niemców z NS1/NS2

@antek_brona Niemcy zbudowali unię, żeby im inni hajs dawali a nie żeby czemukolwiek przewodzić

@Amebcio ludzie działający w branży obronnej doskonale wiedzą jak działa kontrola eksportu i, że defacto zawsze jest się ograniczonym w dysponowaniu zakupionym sprzętem zza granicy. Myślisz, że gdybyśmy chcieli to możemy ot tak przekazać Ukrainie np. F16? Wujek Sam najpierw musi się na to zgodzić, nie ma wyjścia.

 

Więc nie, Niemiecka zbrojeniówka nie jest skończona.

Jakiś czas temu pisano, że USA zainterweniuje. Wujek Biden się nie pierdoli i szybciutko ustawił niemiaszki do pionu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po co ta gra? Przecież wiadomo, że i tak pod naciskiem wszystkich będą musieli się zgodzić. I tak by je w końcu wysłali ale gratis mają ogromne straty wizerunkowe i wstyd na arenie międzynarodowej. Sholz robi pokazówkę przed niemieckim przemysłem czy może w drugą stronę?

@kobiaszu No właśnie miałeś BETA test swoich wpływów. Poza tym w mediach niemiaszki ciągle utrzymują że nikt nie pytał oficjalnie więc tak naprawdę to oni jeszcze nic nie powiedzieli, a jak zapytają to wtedy się zastanowią.

Zaloguj się aby komentować