Już myślałem, że będzie ameno dla wentylatora łazienkowego bo wydajność spadła o połowę i klekotał jak para bocianów, ale po rozbiórce i rozpoznaniu udało się uratować. Okazało się, że wyrobił się otwór w śmigle w który wchodzi trzpień z silnika i przez to śmigło krzywo chodziło i obijało się o kanał. Przez to silnik i śmigło miały różne prędkości obrotowe. Dochodziło do tarcia i trzpień silnika się mocno nagrzewał i przenosiło się to na silnik. Wentylator naprawiłem za pomocą kleju epoksydowego. Nawaliłem kleju w pozostałość otworu na trzpień w śmigle i nałożyłem na trzpień. Teraz chodzi jak nówka. Wentylator ten kupiłem w grudniu 2018 za 40 zeta, obecnie nowy taki sam to koszt 78 zeta. Ma sznurek i timer. Dupa by mnie piekła jak miałbym teraz wydać prawie 80 zeta na nowy. Jest to jeden z wydajniejszych wentyli 125 mm do łazienki bo wciąga 180 m³/h gdzie inne mają po 130 - 160 m³/h. Lubię czuć wiater na stopach podczas srania i szybko odparować łazienkę po prysznicu czy powieszeniu prania.

 

#diy #majsterkowanie #srajzhejto #inflacja

566175e2-c4b0-40a2-8dfa-d92a03957fec
emdet

@JaktologinniepoprawnyWTF takie naprawy są najlepsze

2
swistak33

W nowo budowanym domu mam chyba 10 kanałów wentylacji grawitacyjnej. Będzie wentylowane. Walic wentylacje mechaniczną ta zostalem wychowany.

4
Trolejbus

@JaktologinniepoprawnyWTF mam identyczny, zaczyna klekotać;)jeszcze czujnik wilgotnosci ma, ale nie da się ustawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2
Wysi

@swistak33 i wszystkie 10 kanałów będą się kurzyć bo wydajność takiej wentylacji przy zbliżonej temperaturze wewnątrz i na zewnątrz jest zerowa. Za to giga mostek cieplny w zimę. Nowy budynek i brak reku to babol budowlany.

4
Man_of_Gx

@JaktologinniepoprawnyWTF Uruchom na dobre 15 minut i obmacaj czy się nie grzeje za mocno, bo wg mnie przygrzał się kiedyś, rozmiękczyło plastik i stracił osiowość. Jak się grzeje to licz się jednak z wymianą na nowy w perspektywie kilku miesięcy. U mnie w garażu podobny działa dziennie 2 x 30 minut i tak od 20 lat i nawet do niego nie zaglądam.

 

Gx

4
Man_of_Gx

@Wysi Widzę że sprzedawcy wentylacji mechanicznej potrafią zrobić sieczkę z mózgu.
Nie, działanie wentylacji grawitacyjnej kominowej nie zależy od różnicy temperatur.
Wentylacja mechaniczna:

  • kosztuje wchuj,
  • bywa głośna,
  • eksploatacja nie jest za darmo, samo dogrzewanie nawiewanego powietrza w zimie to mogą być poważne kilowatogodziny,
  • błędy projektowe lub wykonawcze mogą zamienić miły domek w pałac wichru i szumu.

 

Gx

0
JaktologinniepoprawnyWTF

@Man_of_Gx Mogło być jak piszesz, ale silnik nie jest cały zabudowany i ma trochę przestrzeni na wymianę powietrza. Sprawdzę to po jakimś dłuższym działaniu.

0

Zaloguj się aby komentować