Jeśli ktoś jeszcze pamięta sprawę dziecka i rysunku antywojennego jaki narysowała ta dziewczynka w szkole, to pojawiły się kolejne informacje na ten temat:


"Rosyjski sąd chce odebrać ojcu 13-letnią dziewczynkę po tym, jak podczas zajęć plastycznych w szkole narysowała antywojenny obrazek."


"W grudniu przeciwko panu Moskalewowi wszczęto postępowanie karne za zdyskredytowanie armii, a jego córkę umieszczono w sierocińcu."


Dzisiaj ma się odbyć przeciwko niemu sprawa w sądzie a dziecku grozi pozostanie w sierocińcu.


https://news.sky.com/story/ukraine-war-latest-air-raid-warnings-sound-across-country-uk-and-france-to-develop-precision-strike-weapons-12541713?postid=5613017#liveblog-body


Totalitarna dyktatura w najlepszym możliwym wydaniu.


#ukraina #wojna

18320347-febb-4026-b238-12db3f935aa9

Komentarze (5)

Ja pier... ruski sierociniec.

Dla dziecka zabranego z domu rodzinnego za antywojenny rysunek.

To jakis koszmar.

A dla dziecka to bedzie... nie, nawet nie chce myslec co tam bedzie skoro w naszych "bidulach" nie jest lekko.

@Javax jeden z niewielu ruskich, których szanuję. Z drugiej strony, mam nadzieję, że na to jedno dziecko, któremu tata nie wbił do głowy podstawowych zasad życia w państwie totalitarnym, przypada choćby kilka mających podobne wychowanie ale umiejących się z tym nie afiszować.

Zaloguj się aby komentować