Ej, rolnicy teraz strajkują przeciwko dopłatom z unii? Rozumiem, że to im przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polityka #bekazpodludzi
Ej, rolnicy teraz strajkują przeciwko dopłatom z unii? Rozumiem, że to im przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polityka #bekazpodludzi
@maximilianan nie wiem, może dlatego, że cała Europa teraz protestuje i jest opcja, żeby faktycznie się zjednoczyć i uratować biznes. Zresztą w Niemczech były protesty od 2019 a dopiero ten obecny może okazać się skuteczny, bo dołączyła masa innych krajów, nawet Szwajcaria, a społeczeństwo to zwyczajnie w wielu popiera.
Zbyt emocjonalnie do tego podchodzisz.
@maximilianan misiek, jaka niekonsekwencja? Rolnik czy dostaje dopłaty, czy nie, musi przestrzegać prawa Unijnego i jego żywność musi mieć określony standard. Owe standardy czynią ten zawód mało opłacalnym, a do 2050 praktycznie go zabiją, co władze zrekompensują sprowadzaniem żywności z za granicy. Żywności, która powstanie bez owych standardów.
Jak modernizujesz farmę, bo musisz, to siłą rzeczy weźmiesz dopłatę i kredyt na sprzęt, a potem nie możesz tak po prostu zrezygnować, chyba że zamykasz biznes. Nie bez powodu w Niemczech dopłaty są nazywane kagańcem UE, który jest koniecznością, nie daje opcji manewru, a obroża się zaciska. Zresztą większość społeczeństwa tutaj popiera podobne protesty.
@DziwnaSowa ale rozumiesz, że coś za coś? Chcesz dopłaty? Spełniaj warunki. Jak to jest, że inne zawody nie mają pretensji, tylko ci biedni rolnicy zawsze narzekają?
Jak lata temu mój ojciec musiał spełnić warunki dopłaty do założenia firmy to strajkował z innymi? No kurwa jak się nie podoba to niech zamkną interes, sprzedadzą ziemię i tyle. Nikt nikogo nie zmusza do bycia rolnikiem, ale oni sobie chleba od ust odsuwają, żeby państwo miało dobrze.
@libertarianin zagraniczni rolnicy muszą spełniać te same normy co nasi. Dodatkowo rolnicy jak kupują chemię to mają w dupie wytyczne producenta w stylu 10g/ha i jebią 100g/ha, bo myślą, że to lepiej (a potem się okazuje, że plony są słabsze niż bez chemii). I tak, to naprawdę tak wygląda, widziałem nie raz...
Zaloguj się aby komentować