Dziś dzień gier planszowych, więc wszystkiego dobrego dla wszystkich planszówkarzy :)
Pochwalcie się jak wyglądają Wasze półki z planszówkami, ode mnie mniej więcej połowa kolekcji ;)
#gryplanszowe #planszowki
#owcacontent


Dziś dzień gier planszowych, więc wszystkiego dobrego dla wszystkich planszówkarzy :)
Pochwalcie się jak wyglądają Wasze półki z planszówkami, ode mnie mniej więcej połowa kolekcji ;)
#gryplanszowe #planszowki
#owcacontent


@DiscoKhan Awaken Realms zaczęło robić kampanię dotyczącą Zamków na Gamefound dobre 1,5 roku temu — trochę było czekania, ale jestem zadowolony (108 euro z dostawą)
https://gamefound.com/en/projects/awaken-realms/castles-of-burgundy-special-edition
@pawel-l-1 ja jestem fanem abstraktów, więc zawsze mogę polecić jakiegoś szuka czy Sagradé, chociaż wielkim zaskoczeniem okazał się Torres. Polecam sprawdzić, naprawdę świetna.
A taka w którą zawsze chętnie zagram to tyrants of the underdark, pomimo słabego polskiego wydania sama gra jest wspaniała
@bojowonastawionaowca kusisz. Mam konto nawet u Stonemaiera. Wziąłem wcześniej puzzle Wingspana, a teraz chyba się skuszę na grę.
@pawel-l-1 wszystko co widzisz na pułkach u graczy warto spróbować
Lubię Pandemię i Terraformację. Lubię 7 Cudów Świata (wersje dla wielu i dla dwóch graczy). Lubię karciankę "Na chwałę Rzymu!". "Munchkin" jest genialny, podobnie "Mag Blast". Bierz wszystko
@bojowonastawionaowca @Pawelvk @Kahzad @MrBean Dzięki koledzy! Z ręką na sercu- nie grałem i nie mam ani jednej którą wymieniliście 😅 noo mam i grałem w Tajniaków, dobra gra z podpitymi znajomymi😁 ale reszta widzę jest przede mną. Gramy głównie z żoną i dzieciakami starszymi, ale próbujemy wciągnąć też 6- latka. Złapał zajawkę na monopoly super things i zaczyna mu wchodzić Eurobussines. Mi wchodzą lekkie gry: Catan, zamki toskanii, wsiąść do pociągu.
@bojowonastawionaowca W wolnej chwili obczaje na necie
7 cudow swiata + dodatki ( jeszcze nie gralem z oby dwoma)
Canvas ( ktorys z uzytkownikow mi polecil, i zgadzam sie z nim ze bardzo fajna i przyjemna gra)
Terraformacja Marsa ( gralem raz, mam jeszcze problem z niektorymi zasadami). Po 3h grania, trzeba bylo isc spac i niedokonczylo sie :<
Ostatnio na promce na allegro wyrwalem Ryzyko, ale jeszcze nie gralem.
Eldritch horror: przedwieczna groza - znajomy bardzo poleca i powoli sie przekonuje ze to bedzie moj nastepny zakup (ale najpierw chociaz raz ogram w Ryzyko i dokoncze terraformacje)
ps. Moglbys polecic Everdell oraz wsiasc do pociagu? Czesto je widze, lub obijaja mi sie o uszy.
@Bezkid Wsiąść do pociągu to jest klasyczna gra do w zasadzie każdej biblioteczki, budowanie trasy pomiędzy miastami — gra prosta, ale bardzo przyjemna i dobrze regrywalna, bo w zasadzie za każdym razem trasy buduje się między innymi miastami. A wytłumaczenie zasad to jest dosłownie 5-10 minut
Everdell - tutaj nie dość, że jest całkiem przyjazna do ogarnięcia, to jeszcze prześlicznie wykonana, strasznie mi się podoba, podobno niektóre dodatki dają całkiem sporo (ja mam tylko podstawkę). Początek gry idzie całkiem szybko, ale z czasem się rozwija i jest trochę kombinowania i rywalizacji jak zdobyć jak najwięcej punktów
@bojowonastawionaowca Ja wlasnie szukam planszowek do gry z rozowa, dlatego jak zobaczysz to wszystkie moje planszowki sa grywalne dla 2 osob
Kurde, tyle fajnych planszowek, a czasu tak malo(albo brak checi u rozowej) i wyplata tez musi starczyc na inne cele :<
Postanowione, ta planszowka ktora bedzie 1 w promocji z wyzej wymienionych (Everdell, Wsiasc do pociagu, lub Eldritch) bedzie moja nastepna
Zaloguj się aby komentować