Drogie Polki, Drodzy Polacy, dziękuję Wam, po pierwsze, za zaufanie i za to, że mogłem Was tutaj reprezentować na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podczas pierwszej polskiej misji na ISS. Dziękuję za to zaufanie.


Mam nadzieję, że również misja przyniosła dużo dobrego Polsce, kosmosowi, nauce polskiej i również polskiej technologii — przynajmniej pewną część rozpoznawalności. Duża część tej misji to wasza praca: praca naukowców, ludzi na Ziemi, edukatorów, polskich szkół. Natomiast mam nadzieję, że to jest dopiero początek, że to nie jest koniec tej przygody, że tak naprawdę dopiero zaczynamy rozwijać się i będziemy bazować później na tej technologii w przyszłości.


Nie mogę się doczekać mojego powrotu na Ziemię, chociaż jestem troszeczkę smutny, że tak naprawdę misja dobiega końca. Wiem jednak, że jeszcze dużo pracy przed nami i mam nadzieję, że tak samo Wy, jak i ja, jesteście na to gotowi.


Jeszcze raz bardzo dziękuję. Taka platforma jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to niesamowite laboratorium na orbicie i mam nadzieję, że będziemy takie miejsca odwiedzać coraz częściej jako Polacy.

Dziękuję i do zobaczenia.


#kosmos #iss #uznanski #axiom4

79cc5672-5119-466a-a12c-d5c386eed297

Komentarze (12)

dolitd

Odpowiedź: "nie zesraj się".


A na serio, z punktu widzenia laika. Co ta podróż przyniosła dużo dobrego Polsce, kosmosowi, nauce polskiej i również polskiej technologii?

AdelbertVonBimberstein

@dolitd

-300 grubych baniek ale ile dokładnie nie wiadomo bo się nie chcą przyznać.

hellgihad

@dolitd Otóż to, nikt nie wie co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten kosmonauta? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest kosmonauta na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tą misją? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasz człowiek, przez nas opłacony i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest kosmonauta społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie teraz wróci, a do jesieni wszyscy o nim zapomną , i co się wtedy zrobi?

FriendGatherArena

@dolitd zjadł pieroga i udzielił kilku wywiadów

American_Psycho

@dolitd PR tylko. Jeszcze przepłaciliśmy bo poszliśmy do ESA zamiast prosto do Axiom Space jak węgry.

KsRobag

@dolitd Nie no chłopie, tak się nie da takich spraw rozliczać. W tej chwili nic a nic, bo tu nie chodzi o wymierne zyski materialne. Co USA dało lądowanie na księżycu? Czy za zwycięstwo w tym wyścigu ktoś rozdawał nagrodę, czy przywieźli stamtąd jakieś cenne surowce, odkryli coś nowego? Nie. Nie bez powodu nikt tam już nie lata.

To ma budować prestiż, rozpoznawalność Polski jako państwa, które bierze w takich wysokotechnologicznych przedsięwzięciach udział, które stoi w tej samej grupie z krajami pierwszego świata. To jest pierwszy polak na ISS, drugi w kosmosie, jak na prawie 40-milionowy naród w (jak polacy sami lubią przypominać) Europie środkowej to trochę mało. To ma zachęcać młodzież do nauki, wiesz, do ciekawości świata, do rozwijania się, do patrzenia dalej niż własne obejście.


Więc tak, służy głównie do chwalenia się. Ale IMO to też jest potrzebne.

DKK

@AdelbertVonBimberstein Na naukę. Polecam poszukać materiałów na nauka to lubię, czy wywiad z historii realnej.

maly_ludek_lego

Najdroższy w historii lot w kosmos, tylko po to, żeby polityczka KO mogła się poflexować, jakiego to fajnego ma męża xD

DKK

@maly_ludek_lego Kasa przeznaczona na naukę to najlepiej wydane pieniądze. Naprawdę dziwię się, że trzeba to tłumaczyć. Do tego to co zostało wydane to grosze w porównaniu do tego ile kasy przepierdalamy na takich darmozjadów jak kościół czy górnictwo.

Rafcio600

@maly_ludek_lego Moje ulubione. Szeregowa posłanka załatwia swojemu mężowi fuchę jako astronauta w Europejskiej Agencji Kosmicznej. I to w czasie, gdy nie była jeszcze posłanką, Polską rządziła konkurencyjna partia, a Sławosz nie był jej mężem (nawet się jeszcze nie znali) XD

DKK

@Rafcio600 @maly_ludek_lego @AdelbertVonBimberstein Chooj z tym, że facet musiał przejść selekcję gdzie na jedno miejsce było 1300 kandydatów. I tylko po to, żeby zrobić dobrze posłance KO. Logiczne.

maly_ludek_lego

@DKK @Rafcio600 oj tam, małe złośliwości. Oczywiście to co opisujecie to same fakty. Nie zmienia to jednak innego faktu - że flexowała się tak, że mi wskazówkę żenadometru kilkukrotnie przekręciło xD

Zaloguj się aby komentować