de Havilland Canada DHC-6 Twin Otter we mgle
#samoloty #mojezdjecie #samolotyboners#ciekawostki
7f2486ed-b16c-47d7-8519-f8e4932fb52f
izopropanol

Wiesz czemu zawsze jak jest jakaś książka, film, relacja, której akcja dzieje się na biegunie, w wysokich niedostępnych górach, czy innych miejscach gdzie nie robi się wycieczek tylko ekspedycje tam zawsze pojawia się Twin Otter?

madhouze

@izopropanol nie, ale z chęcią się dowiem

spawaczatomowy

@izopropanol czekamy, też chętnie poczytam

izopropanol

@madhouze @spawaczatomowy no ja myślałem, że się dowiem od opa xd. Wg wiki: "Samoloty wykorzystywane były na Antarktydzie przez British Antarctic Survey oraz na potrzeby amerykańskiego programu badawczego United States Antarctic Program"

izopropanol

@spawaczatomowy @madhouze w nepalu też latają, miały nawet jakieś katastrofy w katmandu.

spawaczatomowy

@izopropanol może przez bycie maszyną krótkiego startu i lądowania? No i nie potrzebuje utwardzonego pasa


Niewiem nie znam się, ale faktycznie kojarzę ten sprzęt z mainstreamu jako taki scyzoryk szwajcarski przy ekspedycjach

spawaczatomowy

@izopropanol a no i można podpiąć te bojki do lądowania i startu z wody albo płozy na śnieg.

Idealny dla przemytników xD

madhouze

@izopropanol @spawaczatomowy

Twin Otter to bardzo popularny samolot transportowy wykorzystywany do lotów w trudno dostępnych miejscach, takich jak bieguny, góry czy inne tereny o ekstremalnych warunkach. Jest to samolot o krótkim start i lądowaniu (STOL), co oznacza, że może operować z niewielkich lotnisk, a także jest w stanie lądować na trudnym terenie, takim jak lodowiec czy kamienista powierzchnia.


Jego konstrukcja zapewnia także dużą wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne i możliwość przewozu dużej ilości ładunku, co czyni go idealnym do przeprowadzania ekspedycji badawczych lub ratowniczych.


Ponadto, Twin Otter jest bardzo popularny wśród operatorów lotniczych, którzy zajmują się przewozami w trudno dostępne miejsca, co oznacza, że jest to często pierwszy wybór, gdy potrzebna jest taka usługa. Dlatego też pojawia się często w filmach, książkach czy innych relacjach, które opisują wyprawy na skrajnie odległe i trudno dostępne obszary.

Wrzuciłem pytanie do ChatGPT

Zaloguj się aby komentować