Czy warto jest wymieniać telewizor 50 cali który służy do grania na lepszy model który ma lepsze kolory, ma hdr i 120/144 hz ?

Czy wy byście wymieniali np sprawny monitor 60hz który ma słabe kolory na taki który ma 144hz, lepsze kolory i HDR, przy tej samej rozdzielczosci i wielkosci ?


Posiadany model to Manta LED50LUA58L sprzed 5 lat kupiony za 1100zł

Specyfikacja

Odswieżanie: 60hz

Jasność 200 cd/m2

Kontrast statyczny 4000:1

HDR - Brak


A mogłbym sie przesiaść na jakiegoś tańszego OLEDA za 4-5k. Nie jest to kwestia pieniedzy tylko bardziej pytania czy warto ? Jeżeli róznice nie są tak duże to chyba nie warto i lepiej poczekać aż TV sam zdechnie.


Głównie gram na tv, w gry zarówno nowe jak i stare, cześć to boomer shotery typu serious sam drugie starcie w których uciagne na spokojnie w 4k 120/144hz. Do tego jakieś filmy z CDA w 1080p.


Czy ktoś robił taką wymiane ? czy mieliscie efekt wow po wymianie ? i czy trwał on wiecej niż po pierwszym uruchomieniu ? Czy wymiana na OLED lub coś podobnego z dobrym HDRem robiła taką różnice ze chcieliście ograć stare tytuły ponownie by zobaczyć w nich grafike jeszcze raz ? A Może zamiast wymiany to skalibrować kolory ? Tylko że chyba w tych najtanszych z najtanszych - a taka jest ta Manta tego sie nie da zrobić ?


#komputery #telewizory #pcmasterrace

Komentarze (5)

pol-scot

@pokeminatour jeśli działa to po co wymieniać?

koszotorobur

@pol-scot - jestem ciekaw jak długo pięcioletnia Manta jeszcze podziała


Myślę, że rozsądnym jest kupić jakiegoś OLED TV na promocji - może być nawet poprzedniej generacji by nie nadwyrężyć budżetu - dla graczy HDR, 120 Hz oraz VRR robi jednak różnicę.

pokeminatour

@koszotorobur teoretycznie podziałać może bardzo długo, bo używam tv rzadko a do tego wyłaczam go od prądu gdy nie uzywam ze wzgłedu na swiecącą diode. Dzieki za info odnośnie zakupu

koszotorobur

@pokeminatour - dla mnie było warto - samo HDR robi różnicę (taki Elden Ring dla mnie bez HDR na PS5 wygląda o wiele gorzej).

120 Hz i VRR zmienia doznania z grania na płynniejsze (jak gra nie spada poniżej VRR window czyli generalnie 48 klatek).

Przed zakupem się wahałem - ale po zakupie jestem super zadowolony z mojego LG OLED TV

SuperSzturmowiec

fajna czerń na oledzie, reszta jak dla mnie nic szczególnego ale stosunkowo mało gram używając TV, Chciałem zmieniłem i tyle. Plusem jest ze ma androida także do filmów nie muszę odpalać konsoli

Zaloguj się aby komentować