Czy ma ktoś doświadczenie z rozplenicami japońskimi?
Sadziłem w październiku, w marcu dociąłem, niestety mimo podlewania nie wzrosła. Czy to. Może być wina przenawożenia?
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny


Czy ma ktoś doświadczenie z rozplenicami japońskimi?
Sadziłem w październiku, w marcu dociąłem, niestety mimo podlewania nie wzrosła. Czy to. Może być wina przenawożenia?
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny


Z rozpenicani japońskimi nie, ale z RDESTEM japońskim tak. Jak chcesz coś mieć w ogrodzie co zaczyna się na R i kończy na japoński to polecam.
Taki RDEST sam rośnie, raz wsadzisz to już nie wyplenisz, możesz nie podwlewac, podwlewac woda z solą, octem a to dalej rośnie, wybija się spod agrowłókniny przykrytej gruba warstwą kory.
A ile rzeczy można zrobić z takiego rdestu !

@Zielonywewszystkim racja rozplenice ruszają później. I cięcie też trzeba robić później: widziałem nawet zalecenia, żeby robić je na początku maja. Może @bori przyciął za wcześnie? Poza tym ja tam widzę trochę zielonego, może faktycznie jeszcze ruszy. Nie wiem jaka to odmiana na zdjęciu, ale u mnie (małopolska) jest już ładna, zielona trawka na ~15cm.
Zaloguj się aby komentować