Ciepła woda z dzisiejszego zachmurzonego słońca - w sam raz na kąpiel
#stepujacybudowlaniec
8c35d997-316e-40fa-90d5-16f90f4c7ac6
mrmydlo

@StepujacyBudowlaniec kąpiel dobrze ci zrobi

StepujacyBudowlaniec

@mrmydlo kąpiel w wannie jest ogólnie bardzo fajną rzeczą, polecam

jestem_na_dworzu

@StepujacyBudowlaniec Znam to uczucie. Ogromna satysfakcja. Można porównać do jedzenia warzyw z przydomowego ogródka, czy pierwszych zarobionych pieniędzy.

StepujacyBudowlaniec

@jestem_na_dworzu kąpiel w wannie to ogromna satysfakcja? No bez przesady.

jestem_na_dworzu

@StepujacyBudowlaniec Jaka kąpiel? Piszę o owocach własnej pracy.

StepujacyBudowlaniec

@jestem_na_dworzu w tym przypadku to takie emocje mną targały 6 lat temu bo wtedy uruchomiłem nagrzewnicę solarną wody własnej roboty po raz pierwszy

Fox

@StepujacyBudowlaniec ta nagrzewnica to działa w zimę?

StepujacyBudowlaniec

@Fox ty tak na serio?

Fox

@StepujacyBudowlaniec no tak, zakładając że jest słoneczny dzień, czy wtedy podgrzewa?

StepujacyBudowlaniec

@Fox w październiku zakręcam zawory i spuszczam wodę z nagrzewnicy bo zaczynam sezon grzewczy i wtedy bym grzał podwórko jakbym nie odłączył nagrzewnicy solarnej więc nigdy nie testowałem ale podejrzewam, że nie działała by ona zimą.

Suodka_Monia

@StepujacyBudowlaniec Długo się gotuje stepujacego budowlańca?

StepujacyBudowlaniec

@Suodka_Monia długo

Opornik

@StepujacyBudowlaniec Przy okazji, planujesz jakieś oczko wodne albo inną fanaberię?

StepujacyBudowlaniec

@Opornik mam oczko wodne ale planuję rozbudowę oraz dodanie kaskady o długości 16 metrów i średniej szerokości jednego metra. Kaskada będzie wypływać na tarasie z jednej z płyt, przepływać pod tarasem i opływać dom od zachodu i częściowo północy.

Opornik

@StepujacyBudowlaniec Brzmi zajebiście. Fallingwater ci się marzy?

cf247e60-d231-4f05-9902-c4ee2cc5c2c7
StepujacyBudowlaniec

@Opornik u mnie to będzie taki strumyk z miniwodospadami - różnica tereny 1,5 metra ale za to długość 16 metrów więc nie będzie spadającej wody z dużej wysokości. Ale będzie słychać, że płynie. Jak będą wodospady to tylko wysokie na kilka centymetrów.

Opornik

@StepujacyBudowlaniec fajnie, będę śledził, jestem bardzo ciekaw jak ci wyjdzie. Ale to pewnie nieprędko, najpierw musisz skończyć dom, nie?

Takie ciche plumkanie to super biały szum.

StepujacyBudowlaniec

@Opornik oczywiście, że najpierw dom ale przy okazji robię też kilka innych rzeczy od razu

Fox

@Opornik waterfall

Morguliusz

@StepujacyBudowlaniec Tam masz wymiennik jakiś czy planujesz hodować legionelle zarazem?

smiejsiezzycia

@Morguliusz jak przy zachmurzonym ma 40 stopni to przy słońcu Legionella zacznie stepować ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

StepujacyBudowlaniec

@Morguliusz tak trudno przejrzeć sobie tag? Parę dni temu wrzucałem zdjęcia zbiorników - każdy taki zbiornik ma wężownicę w środku. Jak ty to sobie wyobrażałeś, że to jest podłączone bezpośrednio pod wodę z kranu? Mądry ty jesteś?

StepujacyBudowlaniec

@smiejsiezzycia ale skąd Legionella w wodzie ze studni? W wodach gruntowych u nas nie ma Legionelli, mamy bardzo dobrą wodę (zdatna do picia a do tego bardzo smaczna).

Morguliusz

@StepujacyBudowlaniec


"tak trudno przejrzeć sobie tag?"


TAK! Wybacz mistrzu.


"każdy taki zbiornik ma wężownicę w środku."

No i? Baniak wody wypełniony wodą stojącą przy tylko 40℃ to wyśmienite środowisko dla tej bakterii. Poza tym ona występuje praktycznie wszędzie, ale tylko od warunków jakie jej się da sprawia, że staje się groźna, bo się wtedy namnaża jak głupia i wtedy choroba legionistów. A jak mi powiesz, że Twoja woda jest krystaliczna i nic w niej nie mieszka to dodaj parę kropel na szalkę petriego z agarem i postaw w ciemnym i ciepłym miejscu.

Jak woda w miarę często spuszczana to nie zdąży się namnożyć, ale jak już pojedziesz na wypad 2 tyg. i taka "darmowa" woda się będzie non stop grzać to na bank już się coś może pojawić. Zresztą to samo jest na bateriach i wodzie w nich stojącej.


"ale skąd Legionella w wodzie ze studni?"


Ta bakteria występuje w wodzie powierzchniowej, wodociągowej jak i w glebie także nie ma szans, żeby Ci chociaż jedna się nie prześlizgnęła, szczególnie jak ma wywalone na chlor (przy stężeniu w wodociągach).


Także mimo to polecam jakiś automat na cykliczny przegrzew wody 70℃ - 30 min.

StepujacyBudowlaniec

@Morguliusz polecasz mi marnowanie energii na przegrzewanie wody a ja i tak wolę tą wodę wylać zamiast jej przegrzewać bo do tego nie potrzebuję żadnego automatu, żadnych grzałek itp - po prostu wylewam tą wodę w pizdu a na jej miejsce mam nową, czystą bez bakterii. Ale jak już pisałem wcześniej używam praktycznie tylko i wyłącznie ciepłej wody do wszystkiego i nie ma szans żeby się w niej coś zalęgło bo cały czas jest świeża.

Kumasz różnicę? Zamiast co jakiś czas wydawać kasę na prąd do podgrzewania tej wody dużo taniej jest ja po prostu wylać do zlewu.

Morguliusz

@StepujacyBudowlaniec i rozumiem, że za każdym razem czyścisz do tego baniak jak się nastała wcześniej? No nie wydaje mi się. Coś co zostało opracowane przez poprzednie pokolenia i działa i służy do ochrony zdrowia to nie marnowanie energii, a zdrowy rozsądek. Poza tym od takiego krótkiego przegrzewu raz na parę tyg. nie zbiedniejesz.

StepujacyBudowlaniec

@Morguliusz przyjdzie lato o się woda sama przegrzeje - naprawdę nie widzę sensu montowania dodatkowego systemu podgrzewania wody zwłaszcza, że używam tej instalacji już ponad 6 lat i nie było nigdy problemów

Miednica

Jak ja nie cierpię stepującego budowlańca!


https://youtu.be/PuZ24VBrbO4

Zaloguj się aby komentować