Chciałem sobie zaprojektować domek letniskowy na działce, jest jakiś darmowy programik w którym zaprojektuje sobie szkielet, podam materiał, grubość ścian, podłoże, fundament, itp. a on przeliczy mi wytrzymałość materiału, poda maksymalne obciążenie i wyeksportuje cały blueprint?


#software #architektura #oprogramowanie #budownictwo #dom #budowadomu

f3e98d09-dfca-4ae8-826c-65e206f1fccc

Komentarze (12)

@Fen Szukałem już jakiś rozwiązań, myślałem że ktoś mi podsunie jakiegoś złotego tipa jeśli chodzi o soft z puktu widzenia osoby która z tego korzysta. Jeśli nic lepszego nie znajdę to zdecyduje się na FreeCAD

@Knight do samego rysunku możesz pobrać 30dniowy AutoCad. Jeżeli chcesz w 3D to revit też na 30dni próbnych, tylko nie wiem czy Ci czasu wystarczy żeby się programu nauczyć. Jak chcesz model policzyć to chyba RFEM też ma jakąś wersję demonstracja. Tylko żeby to dobrze zrobić, policzyć i ogarnąć to w "projekt wykonawczy" prawdopodobnie potrzebujesz jakieś 7 lat na studia, 4 lata na praktyki zawodowe, jakiś rok na kursy z oprogramowania i jesteś w domu.

Zaloguj się aby komentować