polutt★Osobistośćw Hydepark2026-01-20T08:44:39+01:0017#bojowkapiekarska #regionalizmyJak się u Was nazywa taka grubszą bagietkę?Bułka paryskaWeka / VekaKawiarkaAngielkaGryzkaSztangielka123 Głosów1716Udostępnij
owczareknietrzymryjski★2026-01-20T08:47:41+01:009@polutt kawiarka? najbliżej w tym kontekście słyszałem tylko kawiorka. No i brak opcji optopedałka
polutt2026-01-20T11:16:48+01:000@owczareknietrzymryjski U mnie się mówiło kawiArka, a kawiOrka brzmi jakoś podlasko
owczareknietrzymryjski★2026-01-20T11:57:21+01:003@polutt ja to z poznania znam: https://www.poznan.pl/mim/slownik/words.html?co=word&word=kawiorka 403 ForbiddenWww
FoxtrotLima★2026-01-20T11:49:00+01:000@karton22 +1 Jak pojechałem do Rzeszowa to na Bułkę Wrocławską mówili sztangiel, a ja nie wiedziałem o co im chodzi.
karton222026-01-20T09:41:25+01:003Po wpisaniu w wyszukiwarke bułka wrocławska pokazuje obrazek taki jak ten w poście.
karton222026-01-20T11:56:01+01:000Macie racje. Są różne nazwy regionalne. https://pl.wikipedia.org/wiki/Bu%C5%82ka_paryska Bu%C5%82ka_paryskaWikipedia