A tu taki mały bonusik dla Ukrainy się szykuje:


"W 2023 roku Pentagon oświadczył, że personel używał "wartości zastępczej" zamiast "wartości zdewaluowanej" do obliczania miliardów materiałów wysyłanych na Ukrainę. Błąd o wartości 6,2 miliarda dolarów stworzył możliwość wysłania jeszcze większych kwot do Kijowa. Pentagon poinformował GAO, że od tamtej pory odkryto jeszcze 2 miliardy dolarów w przeszacowaniach. W rezultacie, dodatkowe 2 miliardy dolarów w postaci broni mogą zostać wysłane na Ukrainę, aby pokryć kwotę pomocy zatwierdzonej przez administrację Bidena."


Czyżby kreatywna księgowość?

Tak czy inaczej przyda się bardzo.


https://www.reuters.com/world/us/pentagon-finds-another-2-billion-accounting-errors-ukraine-aid-2024-07-25/


#ukraina #wojna #usa

Komentarze (8)

@Nemrod

Nigdy nie znalazłeś 2 mld$ w kieszeni kurtki zimowej/krótkich spodenek?


Nie. Ale jak znajdziesz to pamiętaj o koledze z hejto

No ma sens, że rakieta 2 lata przed datą ważności nie jest liczona za taką kwotę jak ta wyjeżdżającą z fabryki, tak samo pojazdy czy amunicja.

Jak ktoś się zastanawia co to jest wartość “zastępcza” i “zdewaluowana” to wyjaśniam. Wartość zastępcza to pieniądze za które można kupić nowy odpowiednik danego towaru czyli go “zastąpić”. Wartość zdewaluowana to faktyczna wartość starego towaru.

Zaloguj się aby komentować