A jezeli kogos bardziej interesuja technikalia to tutaj post z pikabu (chyba filmik najwazniejszy - na rosyjskiej stronie) o rosyjskiej Amunicji Precyzyjnego Razenia - Krasnopol (zdj 1)


A jak używać rakiety „KRASNOPOL”?⁠⁠

Seria: Tematyka wojskowa i operacje specjalne


Witam wszystkich zainteresowanych tematyką wojskową! Dzisiaj będziemy dalej zgłębiać temat artylerii, ale od razu odpowiem na dwa pytania, z których jedno często tu dostaję:

Krasnopol to pocisk, a nie rakieta. Ale wielu się myli, nazywając go rakietą, bo po wystrzale widzą, jak na 2 sekundy uruchamia się silnik odrzutowy, który go rozpędza.

Wszystkie moje informacje nie są tajne, jak sądzą niektórzy mądrale – wszystkie są dostępne w otwartych źródłach i przy odrobinie chęci można je łatwo znaleźć. Ale kto nie ma ochoty uczyć się skomplikowanych pojęć, ten ogląda mój kanał, gdzie wszystko wyjaśniam w prosty sposób.

Od początku operacji specjalnej pocisk ten doskonale się sprawdził, ponieważ dzięki swojej celności (99%) zadał wiele precyzyjnych strat w sprzęcie i siłach żywych przeciwnika. Jednak, podobnie jak każdy rodzaj uzbrojenia, ma on swoje niuanse w stosowaniu, a w nieumiejętnych rękach to wspaniałe wynalazek zamienia się w kupę metalu.


Oświetlacz pocisku Krasnopol (zdjecie 2)

W skrócie – aby zapewnić celność, należy prawidłowo obliczyć ustawienia pocisku i go ustawić, a także precyzyjnie i prawidłowo oświetlić cel przez grupę rozpoznawczą z użyciem systemu nawigacji lub bezzałogowego statku powietrznego, który posiada takie możliwości. To wszystko kwestia wyszkolenia i praktyki, a bez przygotowania nie ma zwycięstwa.

Nie ma co się tu rozpisywać – oto świetny filmik pokazujący działanie tego niesamowitego pocisku.

P.S. Obecnie dostępny jest już Krasnopol M2, ale właśnie o nim ode mnie się nie dowiecie – to tajemnica ))

#rosja #wojna #ukraina #pikabu #technikawojskowa #bron


https://rutubeKROPKAru/video/3f80ac765eb02b79e7badac3a0782be9/

fb8ee8da-ad20-486c-91d1-06cba21ba20c
b7fe5340-b0f9-436d-8df1-4ac0567bfb8f

Komentarze (5)

@RedCrescent Niemcy fajny patent na to mają: https://www.hensoldt.net/products/muss-20-self-protection-for-armoured-vehicles


Za⁎⁎⁎⁎sty "semi"-soft-kill, który aktywnie przeciwdziała oznaczaczom laserowym - podobnie jak nasza OBRA 3, ale też ma oślepiacz głowic.


W wersji 2.0 wg niektórych komentatorów ma mieć nawet możliwość wykrywania pasywnego głowic obserwacyjnych przeciwnika przez wykrywanie charakterystyki odbicia światła od powierzchni soczewki systemu optycznego wroga. W pytę sprawa, jeśli będzie działać. W momencie kiedy wyhaczysz taki wóz nawet z lornetki, możesz za kilka sekund dostać pocisk na mordę xD

@eloyard Niesamowite. Dziekuje.


i to podwojnie:

  1. Ja tu wrzucam prosty tekst rosyjskiego soldata dopasowany do ich warunkow intelektualnych, a Ty konkretny system z fachowym slownictwem.

  2. Faktycznie zaawansowane mozliwosci. Widac ewolucje rozwiazan na polu walki.

@RedCrescent 

Nie taki diabeł straszny.

Zasięg Krasnopola około 20km - obecny zasięg dronów około 150km (Kill Zone).

Czas przygotowania do strzału około 3min 20sek. - czas obliczenia pozycji miejsca wystrzału przez współczesne radary pola walki - kilka sekund.

желаю успехов

@UncleFester Pamietam jakos rok (2?) temu jak Wolski przyznawal, ze wg info z frontu to Krasnopol jest dosc skuteczny (chyba w niszczeniu celow opancerzonych - jak czolgi). Ale to bylo dawno i moze moja starcza pamiec ma jakies dziury.

@RedCrescent

Jako broń jest skuteczny, tylko obecnie nie może być wystrzeliwany przez artylerię, bo drony zmiotą stanowisko.

Orki kombinują z przeniesieniem go na platformy dronowe, ale na szczęście 50kg to nie w kij dmuchał.

Zaloguj się aby komentować