Zdjęcie w tle
thisclaimer

thisclaimer

Inspirator
  • 91wpisy
  • 63komentarzy
  • 7obserwujących

Wpis z kanału Telegrama Generał SVR z dnia 23-03-2023

Drodzy subskrybenci i goście kanału! Podczas spotkania operacyjnego ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, które odbyło się w piątek w formie wideokonferencji, prezydent Rosji Władimir Putin odmówił dyskusji na temat drugiego etapu mobilizacji, stwierdzając, że nikt nie odwołał mobilizacji i potwierdził że kontynuacja mobilizacji „jest kwestią rozstrzygniętą”.

Podczas zamkniętej części spotkania w wąskim formacie prezydent okazał się bardziej rozmowny, wygłaszając kilka „postępowych” wypowiedzi. Putin powiedział więc, że trzeba zrealizować pomysł szybkiej, skutecznej „operacji specjalnej” przeciwko sąsiedniemu krajowi, w której zwycięstwo może być praktycznie „gwarantowane”. Za taki kraj prezydent uważa Gruzję. Putin jest przekonany, że jeśli dojdzie do porozumienia z częścią obecnego kierownictwa Gruzji, możliwe jest sprowokowanie konfliktu poprzez realizację zwycięskiego scenariusza, a jednocześnie pomoc tej części prorosyjskiego kierownictwa Gruzji w pozbyciu się „niepożądanych elementów” u władzy. Jednocześnie prezydent Rosji zamierza rozwiązać „kwestię ormiańską”, nie precyzuje jednak, w jaki sposób. Gotowe scenariusze operacji specjalnej są u prezydenta od jesieni ub.r., a teraz wydał polecenie dostosowania ich do dzisiejszych realiów i przekazania mu do 1 lutego.

W weekend Putin przeprowadził szereg konsultacji z osobami ze swojego najbliższego otoczenia. Tematem dyskusji były „propozycje pokojowe” przekazywane nieformalnymi kanałami od kierownictwa wpływowego kraju pośredniczącego do prezydenta Rosji. Istotą propozycji jest zaproponowanie Putinowi wycofania wojsk do granic 23 lutego 2022 roku. Ponadto, podczas siedmioletniego okresu przejściowego przekazania Krymu Ukrainie, LDNR na terytoriach od 23 lutego 2022 r. pozostają pod kontrolą Rosji od siedmiu do dziesięciu lat bez formalnego uznania tych terytoriów za rosyjskie przez większość krajów , po czym status tych terytoriów powinien zostać ustalony z Ukrainą. W propozycjach znalazła się również strefa zdemilitaryzowana granicy z Ukrainą z Rosji i Republiki Białoruś, a także transfery zbrodniarzy wojennych i odszkodowania na Ukrainę. Dla „zachowania twarzy” Putinowi zaproponowano, po wycofaniu wojsk na granice wieczorem 23 lutego 2022 r., roczne opóźnienie w wykonaniu innych decyzji. Zakłada się, że prezydent Rosji będzie mógł ogłosić to „zwycięstwo”, co pozwoli jemu lub jego „następcy” na wybór na prezydenta nie później niż w marcu 2024 roku. Jednocześnie Ukraina ma zagwarantowane przystąpienie do NATO latem 2024 roku. Siedem krajów-gwarantów jest gotowych do pełnienia roli mediatorów. Propozycje te nie dotarły jeszcze do strony ukraińskiej, mediatorzy czekają na odpowiedź Putina. Prezydent Rosji został ostrzeżony, że w przypadku odmowy Ukraina otrzyma wszelką niezbędną broń do pokonania wojsk rosyjskich na całej Ukrainie w granicach z grudnia 1991 r.

Putin myśli.

#ukraina #wojna #rosja

volodia

@thisclaimer co za bzdury. To oznaczałoby porażkę Rosji na co Putin zgodzić się nie może

volodia

Dobry borze, co ja żem najlepszego narobił.

KakaDemona

@volodia HA-HA!

Zaloguj się aby komentować

Artykuł FAZ mówiący że nadchodzi "Czas na przywództwo"

 

Artykuł

 

#ukraina #wojna #rosja #niemcy

68e11ed4-e313-4340-8d09-7c9d3deffa31
wstreczyciel

@thisclaimer Ucieczka do przodu. Przegapili moment w którym ludzie tacy jak minister Sikorski namawiali ich do objęcia przywództwa i uznali że teraz wspaniałomyślnie wrócą do tego pomysłu.

Zaloguj się aby komentować

Wpis z kanału Generał SVR(reserve) z dnia 20-01-2023

 

Przesłanie premiera Węgier Viktora Orbana, które zostało przekazane Władimirowi Putinowi, zawiera prośbę, by nie posuwać się za daleko. W odpowiedzi na apele Putina skierowane do węgierskiego premiera o nasilenie sprzeciwu wobec „antyrosyjskich” decyzji we wszystkich strukturach Unii Europejskiej, Orbán odpowiada, że ​​robi wszystko, co możliwe i niemożliwe, ale wszystko ma swoje granice. Premier Węgier zapewnia, że ​​pozostaje oddanym przyjacielem prezydenta Rosji i będzie bronił interesów rosyjskiego kierownictwa w Unii Europejskiej, ale w granicach rozsądku. Orbán prosi, aby nie grozić mu już osobiście ujawnieniem posiadanych przez Kreml informacji na temat jego (Orbana) korupcyjnych powiązań z przedstawicielami zorganizowanych środowisk przestępczych powiązanych z rosyjskimi służbami specjalnymi.

W ostatnim czasie naprawdę poważnie wzrosła presja rosyjskiego kierownictwa na premiera Węgier Viktora Orbana

Dziwne formy w tekscie to wina translatora.

 

#ukraina #rosja #wojna #wegry

WOOKsh

Właśnie przed chwilą Zelenski stwierdzil w przemowieniu w Rammstein, ze potrzebuja F-16

domofon

@WOOKsh A uważasz, że nie potrzebują? Potrzebują każdej, najlepiej najnowszej i najlepszej broni by być technologicznie do przodu w stosunku do Rosji pod względem militarnym. Uważam, że cały świat powinien wysuwać oferty sprzedaży najlepszego sprzętu do Ukrainy.

FoxtrotLima

@end-stage-capitalist to ten kanał, gdzie pisali, że Putin spadł ze schodka i się zesrał. Sam sobie odpowiedz na swoje pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Holandia pisze wprost że kupi leopardy w celu wysłania na Ukrainę.

 

Oryginalny artykuł

 

#holandia mówi, że jest gotowa zapłacić za czołgi Leopard dla #ukraina

Holenderski minister obrony przemawia w wywiadzie z Davos

Sugeruje podobne podejście do płacenia za czeskie czołgi

 

Holandia jest otwarta na opłacenie czołgów Leopard, które mają zostać wysłane na Ukrainę w ramach koalicji sojuszników z Europy i NATO, powiedziała holenderska minister obrony Kajsa Ollongren.

 

Kraj wcześniej płacił za wysłanie z Czech do Kijowa radzieckich czołgów T-72 i takie podejście można powtórzyć w niemieckich czołgach Leopard, powiedziała.

 

„Jest to zdecydowanie coś, co bylibyśmy skłonni zrobić” – powiedział Ollongren Bloomberg News w wywiadzie udzielonym w Davos w Szwajcarii.

 

Ollongren zauważył, że zarówno Polska, jak i Finlandia ogłosiły gotowość wysłania czołgów Leopard na Ukrainę w ramach koalicji. Wszystkie takie posunięcia wymagałyby zgody Berlina. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział we wtorek, że prowadzi rozmowy z sojusznikami na temat potencjalnego dostarczenia pojazdów.

 

Niemieccy urzędnicy i minister gospodarki kraju powiedzieli, że Berlin chce zrobić wspólny krok w sprawie czołgów w porozumieniu z USA. Scholz podobno chce, aby Stany Zjednoczone wysłały M1 Abrams, swój główny czołg bojowy, na Ukrainę.

 

Bundeswehr organizuje Dzień Mediów

Czołg bojowy Leopard Zdjęcie: Philipp Guelland/Getty Images

„Wszyscy czekamy na stanowisko Niemiec w tej sprawie, ale jestem zwolennikiem znalezienia rozwiązania i próby wysłania czołgów na Ukrainę” – powiedział Ollongren.

 

Oprócz dostarczania czołgów każda koalicja wymagałaby również od partnerów zapewnienia amunicji, szkolenia i innych zdolności wsparcia.

 

Ministrowie obrony kilku sojuszniczych krajów spotkają się w piątek w bazie lotniczej Ramstein w Niemczech, aby omówić potrzeby wojskowe Ukrainy. „Jutro jest bardzo ważne spotkanie” – powiedział Ollongren.

 

#rosja #wojna

5bf50cce-9ed9-4f98-816b-9d500d6eb752
mars

@thisclaimer Królestwo Niderlandów z rigczem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

#ukraina #rosja #wojna #iran

51ac7948-1e0b-46c5-866b-b1882e24953f
Nemrod

@cotidiemorior Jedno z drugim nie ma wiele wspólnego. Żaden kraj nie uzna oddzielania części kraju i uznawania tych części za swoje przez kraj sąsiedni, bo za chwile to samo będzie u nich. Po prostu nikt normalny nie zamierza sobie strzelać w głowę i sankcjonować rozbiorów.

cotidiemorior

@Nemrod ta, i akurat przypadkiem teraz zaczęli o tym głośno przypominać zamiast siedzieć cicho

Aquamen

@cotidiemorior nie teraz tylko taka Serbia zrobiła to już dawno a Iran trzęsie dupą przed Izraelem który zapędził się w Palestynę

Zaloguj się aby komentować

#ukraina #rosja #wojna

69ea9e97-f46e-4594-aa8d-63cb7f04cd9a
PanNiepoprawny

@thisclaimer przecież tam się nic nie wydarzyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bandyta

@thisclaimer proszę nie obrażać pana Tank mana porównując go z jakims kanclerzyną

Kulka

@dsol17 czyli jesteś pro ruSSia tak?

Zaloguj się aby komentować

Wpis z kanału Generał SVR z dnia 19-01-2023

 

Drodzy subskrybenci i goście kanału! Wczoraj w Petersburgu z dużej odległości można było zaobserwować przygnębionego samotnego starca, który wędrował z przygnębieniem, zaznaczając państwowymi bukietami „niezapomniane miejsca”. Funkcjonariusze FSO nie pozwolili mu podejść do starca, który z dużym wyprzedzeniem oczyścił teren z obcych. Sytuację rozrzedzali żołnierze, specjalnie wyszkoleni do przenoszenia wieńców z miejsca na miejsce, na wstęgach, w które staruszek wycierał ręce. W przygnębionym dziadku, oddalonym nawet o dwieście metrów, można było rozpoznać prezydenta Rosji Władimira Putina wykonującego bez cienia entuzjazmu czynności rytualne. Cały występ z udziałem Putina w uroczystościach upamiętniających, na których prezydent szczerze się nudził, nie trwał długo, a głowa państwa przeszła do bardziej ekscytujących dla niego zajęć. Spotkanie z gubernatorem Petersburga Aleksandrem Biegłowem to ważny sygnał Putina dla elit, a przede wszystkim dla skompromitowanego już Jewgienija Prigożyna. Prezydent pochwalił Biegłowa, demonstrując gotowość do samodzielnego decydowania, kto zasługuje na władzę, a kto powinien pamiętać, jak należycie iz szacunkiem podawać potrawy na królewski stół. W chęci osiedlenia się w Prigożynie zbiegły się interesy prawie wszystkich grup elitarnych. Nawet Kowalczucy, którzy uważają się za prawie właścicieli byłego „kucharza”, uznali, że Prigożyn wziął na siebie zbyt wiele iw niekontrolowany sposób przybierał na wadze politycznej. Jurij Kowalczuk poparł inicjatywę kierownictwa lobby siłowego „oblężenia” galopującego przywódcy PKW. Sam Prigozhin, któremu w przeciwieństwie do Beglova odmówiono najwyższej widowni, był bardzo urażony i postanowił wydać „osobę poufną” na temat zbliżającego się zakazu hostingu wideo na YouTube w Rosji. „Insider” Prigozhin z serialu „usłyszał dzwonienie, ale nie wie, gdzie jest”. Putin od dawna i dość regularnie dyskutuje o takich możliwościach, ale dziś po prostu nie ma sensu podejmować decyzji o banowaniu YouTube. Ale prezydent naprawdę poważnie rozmawiał z kierownictwem bloku energetycznego o zbliżającej się zmianie rządu i uruchomieniu tranzytu. Co więcej, sam Putin podjął inicjatywę dyskusji na ten temat. Niezadowolenie elit władzy wywołują działania prezydenta mające na celu nasilenie eskalacji na froncie i opóźnienie uruchomienia tranzytu. Putin oczywiście czuje napięcie i stara się rozładować sytuację składając obietnice. Tym razem, jak mówią, starał się być bardzo przekonujący, a nawet omal nie przysiągł, że do końca wiosny tego roku zmieni rząd, mianując na premiera Dmitrija Patruszewa i tym samym rozpocznie proces przenoszenia władzy. Putin zapewnia, że ​​do końca wiosny osiągnie taki wynik na froncie, że Zachód będzie zmuszony zaakceptować jego warunki. Cała piątka biorąca udział w spotkaniu doskonale zdaje sobie sprawę z możliwości prezydenta, a raczej jego nieobecności, i najprawdopodobniej sceptycznie odnosiła się do obietnic głowy państwa. Putin obiecał przekazać orędzie Zgromadzeniu Federalnemu przed końcem zimy i ogłosić w nim przyszłe wydarzenia. Prezydentowi coraz trudniej jest zrównoważyć system, jest coraz więcej niezadowolonych, a czasu na podejmowanie decyzji jest coraz mniej, a „dobrych” decyzji dla Putina wcale nie ma.

#ukraina #rosja #wojna

Zaloguj się aby komentować

Wpis z kanału Generał SVR(reserve) z dnia 19-01-2023

 

Drodzy subskrybenci i goście kanału! Zakończono przygotowania do drugiej fazy mobilizacji w Rosji. Miejsca w ośrodkach szkoleniowych dla zmobilizowanych są stopniowo zwalniane i czekają na nowych chętnych. Udało nam się, choć nie w pełnym zakresie, zapewnić mundury dla pierwszej fali mobilizacji. Wobec braku wystarczającej ilości broni do przeprowadzenia pełnowartościowej ofensywy na kilku frontach, problem rozwiązywała nadwyżka siły roboczej, a raczej dotychczasowej siły roboczej. Wypchanie "wroga" kośćmi to najlepsze, co mógł wymyślić rosyjski prezydent. Druga faza mobilizacji zostanie ogłoszona, jak tylko ten temat ucichnie w przestrzeni informacyjnej, Putin woli być "nieprzewidywalny", choć od dawna jest to dla wszystkich jasne.

#ukraina #rosja #wojna

Zaloguj się aby komentować

Trwa ofensywa komunikacyjna Niemiec odnośnie kosztów wsparcia Ukrainy. Według artykułu Ośrodka Studiów Wschodnich aby lepiej wypadać w liczbach, Niemcy doliczają do pomocy Ukrainie czasami abstrakcyjne cele, jak na przykład wspieranie wybranych rosyjskich NGOsów.

 

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2023-01-18/niemieckie-wsparcie-dla-ukrainy-ofensywa-komunikacyjna

 

#ukraina #wojna #rosja #niemcy

Zaloguj się aby komentować

Artykuł z Politico.com o nadchodzącym dużym pakiecie broni dla Ukrainy. Politico pisze w nim między innymi że USA dostarczy rakiety o zasięgu 100 mil, po ludzku ~150 km

 

Tłumaczenie

 

Oryginalny artykuł

 

#ukraina #rosja #wojna

7c1f83ec-d3f7-4a76-8ad2-6a1f6f2b83ee
Fulleks

Teraz tylko sprawić żeby ruscy zamiast rozłazić się po polu bitwy grzecznie zbili się w kółeczko i wyznaczyć środek okręgu za pomocą rakiety.

Zaloguj się aby komentować

#ukraina #rosja #wojna #niemcy

6161129b-d603-4a21-9dfc-f5c5abe3d1bf
OsraneMajtyXD

@thisclaimer

4477c6cc-b716-4155-a5ba-bdc36abacc14
Owsikalfred

Olaf jedyny z rig

Wykop_2.0XD

Nie widzę powodu dla którego Niemcy mieliby się zgadzać na wysłanie Leopardów, kiedy USA nie wyśle Abramsów. To nie ma logiki biznesowej bo w świat pójda zdjęcia rozwalonych niemieckich czołgów jakw Turcji. Na miejscu Niemiec bym się zgodził na eksport tylko gdy USA dostarczy taką samą ilość Abramsów. Kwestie paliwa to bzdura, skoro mogą dostaczy c czołgi to i paliwo.

Zaloguj się aby komentować