Dzień dziewiąty. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny

Dzień dziewiąty. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Z cebul przybyszowych można rozmnażać tulipany? Czy one tylko do wywalenia się nadają? Taka mała nie urośnie do dużej za rok?
#tulipany #rosliny
Zaloguj się aby komentować
Dzień ósmy. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Dziś mija dzień siódmy z #codziennydzbanek i czas na małe podsumowanie. Dzbaneczniki mają to do siebie, że jak im coś nie pasuje, to nie wykształcają pułapki w pełni, a pozostawiają ją w postaci niewielkiego zalążka. Jeśli warunki się poprawią, to następny liść wytworzy normalny dzbanek, ale temu "zapauzowanemu" już nigdy nie będzie dane urosnąć do pełnych rozmiarów. Po 3-4 dniach bez zauważalnych zmian trochę się obawiałem, że tego tutaj spotkało właśnie to nieszczęście, ale wczoraj i dziś widać, że wąs się nieco wyprostował, tak więc wszystko idzie ku dobremu.
Jak tylko sam dzbanek zacznie rosnąć, to zmiany powinny być widoczne z dnia na dzień.
#botanika #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Dzień szósty. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Nigdy w sumie tego nie robię, ale mam taką niechcianą, kiedyś ratowaną małpę. Po mojej pomocy zaczęła całkiem zacnie rosnąć, liście na paliku rosły już naprawdę spore, ale zaczęła mi w zimie zrzucać dolne liście. Zatem dosadziłam kolejne dwie sadzonki i już jest lepiej. Jeden taki mówi, że to oszustwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#domowasuszarnia #rosliny #ogrodnictwo


@Anhed Mnie się preferencje zmieniają w ciągu życia. Podłoża sobie mieszam na oko, raz piasek raz perlit, kora, żwirek, trochę kwaśnego torfu jak coś lubi lekko kwaśne podłoże. Kiedyś wszystkie były bardzo luźne, a teraz idę w takiej bardziej trzymające wilgoć. Tylko, że ja sobie poradzę tak, żeby mi wszystko żyło. Mam tylko problem jak ktoś mnie pyta jak coś ma robić i zazwyczaj mówię jak powinno być teoretycznie bo z moim doświadczeniem, to bywa różnie
Zaloguj się aby komentować
To wciąż ta sama planeta - ziemia... Gran Canaria, Hiszpania
#fotografia #mojezdjecie #rosliny





Zaloguj się aby komentować
Dzień piąty - zdążyć przed północą. :) #codziennydzbanek
#botanika #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Dzień czwarty za nami. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Pora na kiełkowanie chilii
#zainteresowania #chilihead #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Gdzie kupujecie ziemię i doniczki do rozsad? Najlepiej od jednego dostawcy. Przeglądam aledrogo, jednak może ktoś poleci konkretny sklep online. Potrzebuję min. 80l ziemi plus doniczki i ze dwie skrzynki (zwykle plastikowe).
#ogrodnictwo #rosliny #papryczki
Zaloguj się aby komentować
I tak upłynął wieczór i poranek - dzień trzeci. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny


Zaloguj się aby komentować
Dzień 2. #codziennydzbanek
#botanika #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Mimo śniegu wrzośce zaczynają kwitnąć.
#ogrodnictwo #kwiaty #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Cześć
Mam całkiem przestronny balkon w mieszkaniu w bloku i chciałbym go z dziewczyną zaaranżować na taki mały ogród gdzie moglibyśmy posadzić warzywa, może owoce albo jakieś rośliny.
Raczej nie wchodzi w grę zasypanie wszystkiego ziemią, więc zastanawiam się nad tanim rozwiązaniem które pozwoli stworzyć skrzynki/przegrody na odpowiednie rośliny. Tutaj pytanie do Was - jeżeli macie podobne struktury, jak to zrobiliście?
Najlepiej żeby było to coś trwalszego na kilka sezonów, tj. przetrwało przede wszystkim jesień i zimę, bo nie bardzo mam gdzie to trzymać.
W kwestii ogrodnictwa można powiedzieć, że nie mam zielonego pojęcia o uprawach.
Z balkonu chciałbym wydzielić na takie imprezy około 16 metrów. Nie wiem jak się zabrać i od czego zacząć. Po prostu to zostawić na powietrzu czy przykryć czymś w późniejszej fazie? Ziemię pożyczyć z innego zakątka ziemi czy kupić jakąś workową jak do roślin doniczkowych?
#ogrod #balkonowyogrod #ogrodbalkonowy #ogrodnictwo #diy #rosliny #uprawa #rolnictwo
@114011 na początek podłużne donice z jakiegoś marketu - są świetne do ziół, rukoli, sałat itp. Na promocjach można czasem dorwać wiadra albo duże donice, które będą nadawały się do większych warzyw (u mnie głównie ostre papryki i pomidorki koktajlowe). Po sezonie wszystko zostaje na balkonie, bo nie mam gdzie tego trzymać. I tak już kilka lat mam je, więc nic im się nie dzieje na mrozie.
Skoro to Wasze początki to nie ma sensu inwestować w jakieś droższe rozwiązania.
Co do wysiewu: robię to w domu i jak trochę podrosną to lecą na balkon. Mój niebieski bawił się w kiełkowanie i robienie sadzonek w oddzielnych specjalnych pojemniczkach ale po jednym sezonie to olał, bo stwierdził, że za dużo roboty - najlepiej prosto do gleby i co ma wyrosnąć to wyrośnie.
I warto dużo ziół sadzić - małe sadzonki już od maja można kupić na giełdach. Są łatwe w obsłudze (mało podlewać!) i całe lato można cieszyć się świeżą zieleniną na kanapkę, na pizzę, czy w zasadzie na wszystko
I warto od razu kupić jakiś środek na mszyce, bo na zewnątrz zawsze coś się przyplącze. I tu warto zwrócić uwagę na to, aby środek był w miarę nietoksyczny, bo będziecie to jeść. Powodzenia i radości z uprawy Wam życzę
Zaloguj się aby komentować
Oto zalążek pułapki dzbanecznika (Nepenthes robcantleyi x veitchii). Mam zamiar codziennie pod tagiem #codziennydzbanek wrzucać zdjęcia pokazujące jego wzrost. Efekty powinny być dość spektakularne. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moneta 2 zł dla skali.
#botanika #rosliny



Zaloguj się aby komentować
Znajomy trzyma w domu od kilku lat kwiatek, nie jest to #dziwidło olbrzymie ale coś z rodzaju dziwidło. Jest to roślina która tworzy jedne z największych kwiatów na świecie. I niestety zapach nie idzie w parze z rozmiarem. Jest niezbyt przyjemnym zapachem.
#botanika #ogrodnictwo #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Nowy tydzień. Myślałem, że pochwalę się wzrostem, ale niestety d⁎⁎a. Niepotrzebnie dałem folię na górę pudełka i...pojawiła się pleśn. Opakowania poszły do kosza. Od jutra zaczynam przygodę od nowa:
Zmiany:
Drenaż w pudełkach - małe otwory
Nie będę zaklejał folią
Mniejsze a częstsze podlewanie
Jeszcze więcej światła - cykl 12h
#ogrodnictwo #rosliny #warzywniak #domowyogrod

Zaloguj się aby komentować
Tym razem pokazuje Wam epipremnum happy leaf. Wymaga więcej światła niż klasyczne epi złociste. U mnie rośnie średnio, ale mam nadzieję, że obecne warunki bardziej mu się spodobają. #rosliny

Zaloguj się aby komentować

Aparaty szparkowe są ważnymi strukturami występującymi w roślinie. Ich głównym zadaniem jest prowadzenie wymiany gazowej między tkankami wewnętrznymi rośliny a atmosferą. Przez nie zostaje dostarczony roślinie dwutlenek węgla, niezbędny do przeprowadzenia procesu fotosyntezy. Występują u...