Chciałem tu wrzucić klasyka, że zbudowaliśmy go, ale nie działa. Tylko okazało się, że działa
Bardzo fajny, przyjemny model a przełączanie między funkcjami a jazdą to strzał w dziesiątkę. Więcej opiszę w recenzji
#niepoprawnelego #lego #42070


Chciałem tu wrzucić klasyka, że zbudowaliśmy go, ale nie działa. Tylko okazało się, że działa
Bardzo fajny, przyjemny model a przełączanie między funkcjami a jazdą to strzał w dziesiątkę. Więcej opiszę w recenzji
#niepoprawnelego #lego #42070


Zaloguj się aby komentować
Dziś w #niepoprawnelego sytuacja nietypowa, bo pokazuję nie swoje lego. Jakoś tak się zgadaliśmy z @Fafalala że pożyczyła mi zestaw #42070 - Terenowy holownik 6x6. Jest to bardzo fajna hybryda, bo dzięki skrzyni rozdzielczej pozwala na zdalne sterowania jazdą, ale też innymi funkcjami. Zestaw złoże priorytetowo, żeby go nie kisić za długo i sprawdzę jak bardzo się podoba młodemu. Jeśli bardzo to nie wykluczam zakupu (był na mojej liście, ale się zastanawiałem czy warto). Wielkie dzięki Fafa!
Aa i mam zgodę właścicielki na pokazanie konstrukcji jej niebieskiego, jaką jest podstawka pod rzutnik z regulacją.. no właśnie nie wiem do końca czego. Na pewno bardzo ciekawe i fajnie skonstruowane, ale nie wiem gdzie się stawia urządzenie i musimy to tutaj wspólnie rozkminić
Cytując moją ulubioną sagę: "niebrzydka rzecz, ale czy ma jakieś zastosowanie praktyczne?"
#lego




Zaloguj się aby komentować
Wystawka #niepoprawnelego na najbliższe #hejtopiwowarszawa gotowa
#lego

Zaloguj się aby komentować
Młody wykazał zainteresowanie terenówką, ale za wolno mu jeździła. Zamówiłem zębatki miejscami, żeby większa napędzała mniejszą. Robiąc 1:1.67. Niestety w piaście nie da się tego zrobić (a przynajmniej nie z częściami, które mam), dlatego jest w niej przełożenie 1:1 zamiast 1:.67:1. Skutek uboczny to soft start
Na zdjęciu zaznaczyłem miejsca zmian. Na filmiku różnica w obrotach.
#lego #niepoprawnelego #zebatkiboners


Zaloguj się aby komentować
Szybko poszło, choć i tak trzeba rozebrać. Ale po kolei.
W 4x4 brakowało świateł dachowych. Udało się dobudować choć ostatnie złączki zużyłem (w tym kolorze).
W koparce brakowało jednej czerwonej lampki z tyłu i jednego axla dwójki. No i coś było pomieszane z opuszczaniem przedniej łyżki, ale poprawiłem
W dźwigu brakowało belki ze światłami nad kabiną, bocznej belki nad kołami, belki poprzecznej za kabiną operatora, 3 belek na ramieniu oraz bricka technic, plate'a i paru płaskich klocków. I nadal brakuje kierownicy bo nie mam. Jeden siłownik opuszczanej podstawki się rozłączył. Nawet nie wiedziałem, że się tak da, ale po złożeniu działa. Ogólnie wszystko działa, ale wydłużanie ramienia trochę haczy, a opuszczanie nóżek w dół chodzi bardzo ciężko. Za to dwie belki były w gratisie
A trzeba to wszystko rozebrać bo są mocno zakurzone i przez to mechanizmy się nie spieszą.
#lego #niepoprawnelego



Zaloguj się aby komentować
Dziś chyba jest dzień #niepoprawnelego Dotarły właśnie przesyłki od kolegi z DE a w nich:
#9398 Wóz z napędem 4X4
Obie osie napędzane, wszystkie 4 koła skrętne, światła z przodu. W zestawie jest rzadkie serwo power functions #88004 oraz jak się okazało odbiornik IR V2. Coś na czym nasze polskie janusze chcą się dorobić miliardów. Brakuje belki ze światłami za kabiną - będzie trzeba dorobić. Poza tym działa bez problemu. Zestaw z instrukcją.
#8455 Koparka
Z toną pneumatyki i dwiema pompkami. Zestaw absolutnie klasyczny. Zestaw z instrukcją, ale tylko do modelu A. Z tego co widziałem do modelu B też była dołączana w formie papierowej. Stare czasy lego
#42009 Ruchomy żuraw MK II
Zestaw ma chyba z 5 funkcji sterowanych jednym silnikiem i 4 z 5 osi skrętne (w różnym stopniu). Są to rozsuwanie podpór w poziomie, rozsuwanie w pionie, podnoszenie, rozsuwanie ramienia i podnoszenie ramienia Do tego posiada silnik V8. Dlatego go wybrałem. Na pewno blisko mu do kompletności, ale nie wiem w jakim stopniu. Bez instrukcji, ale trafił się jeden akumulatorek eneloop i nawet się ładuje
Złożę je przed #hejtopiwowarszawa gdyby ktoś chciał zobaczyć
#lego




Zaloguj się aby komentować
Kolejny zestawik (#42030) z listy, upolowany u nazistów. W cenie pudełko i instrukcja, ale niestety brak pilota. Cena 70€ + koszty.
#niepoprawnelego #lego
(spyfoto)

Zaloguj się aby komentować
Cześć!
Chciałem przypomnieć o #hejtopiwowarszawa, które tym razem jest u mnie za tydzień, tj 28.02.2026.
Zapraszam koło 15 lub później. Jeśli ktoś ma problem z dojazdem to mogę odebrać ze stacji WKD Otrębusy. Adres podam zainteresowanym na priv (okolice Nadarzyna).
Ze swojej strony zapewniam:
miejsce do siedzenia
pegasusa
zawijaski / sałatkę
#niepoprawnelego
#niepoprawnetoledo (dla chętnych)
Do zo!
#hejtopiwo
Zaloguj się aby komentować
Młody dziś zostawił włączony silniczek. Nie wiem ile chodził, ale zatarł się
#niepoprawnelego

Zaloguj się aby komentować
@Budo @PanNiepoprawny it's not a bug, it's a feature ¯\_(ツ)_/¯
https://www.lego.com/pl-pl/service/help-topics/article/why-are-there-differences-in-parts-colors
Zaloguj się aby komentować
Spyfoto nowego zestawu
#9398
#lego #niepoprawnelego




Zaloguj się aby komentować
Uff, dałem radę naprawić, ale była lekka rozkminka jak to złożyć, żeby za dużo nie rozbierać.
#8258
#lego #niepoprawnelego

Zaloguj się aby komentować
Nowości w #niepoprawnelego
8455, klasyk składający się głownie z siłowników pneumatycznych z jakąś tam ramą dla niepoznaki
42009 - z serii technic było kilka dźwigów tego typu. Wybrałem ten, bo ma najwięcej funkcji sterowanych silniczkiem. Wpadła oferta za 60€ i nie negocjowałem, bo super cena. Możliwe, że jest minimalnie niekompletny, ale przy sprawdzania nie znalazłem dużych braków a ponoć jeszcze jakieś części były w woreczku.
Póki co dotarły do kolegi w Niemczech. Idzie jeszcze jedna paczka. Później nastąpi konsolidacja i wysyłka w Polsce. Miałem też już prawie 2 pociągi 9V z mojej listy braków, ale na niemieckim olx też debili nie brakuje. Jeden okazał się oszustem i jego konto zostało zablokowane, a drugi po złożeniu oferty przysłał wiadomość czy na pewno chcę kupić. Odpisałem, że zapoznałem się ze stanem i chcę. I anulował ofertę a potem jeszcze z fochem o pytanie czemu odpisał, że sprzedał gdzie indziej. I jesz 5 dni musiałem na zwrot kasy czekać
#lego


Zaloguj się aby komentować
W #niepoprawnelego zapanowała jasność
Wziąłem na próbę, ale jeszcze chyba dwie kupię do pokojów dzieci

Zaloguj się aby komentować
Wczorajszego kinderparty z @Yes_Man nie przeżyła ciężarówka
Będzie trzeba odbudować. Trochę też w tym mojej winy, bo brakło miejsca na półce i koła jednej strony nie dotykały półki.
#lego #niepoprawnelego

Zaloguj się aby komentować
Światła z wczorajszego wpisu długo nie poleżały. Ciekawe kiedy młody je odkryje
Lokomotywa jest przystosowana do montażu oświetlenia, choć jest mało miejsca na przewody. Dochodzi dodatkowo ten od odbiornika. Jak zwykle w pociągach jest parę stopni regulacji.
#lego #niepoprawnelego




Zaloguj się aby komentować
Dawno nie było zakupów w #niepoprawnelego
Tym razem udało się wyrwać zestaw 42077 na olx w cenie 135zł. Był na mojej whishliście. Auto wyścigowe bez żadnych funkcji RC - po prostu bardzo mi się podoba. Są drobne braki wg sprzedawcy, ale do opanowania.
Oprócz tego również na olx za 200zł udało się kupić w oryginale 3 silniczki M, battery box, światła, silnik do kolejek, przełącznik, pilot i odbiornik. Łącznie 9szt. Wszystko w oryginale. Niestety w pilocie jedna bateria wylała i sprzedawca raczej był świadomy, bo włożył nowe baterie i mu nie działało. Nie opisał tego w ogłoszeniu. Korozja zjadła część sprężynki, ale po obczyszczeniu działa. Cena jednostkowa to około 20zł/element i jest bardzo przystępna. Elementy będą potrzebne do zmotoryzowania zestawów, które już pokazywałem wcześniej.
#lego

@AndrzejZupa kiedyś się dzieliłem, ale nikt nie pytał a mi się nie chciało przeklejać do każdego posta.
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio dzieci wzięły na celownik Hotel Butikowy. Janek podłączył się pod budowanie i wybłagał od Marysi część kroków. Ostatnie 2 (z 14) worki w zasadzie złożył sam. Zestaw jest bardzo klimatyczny, utrzymany w stylu hoteli europejskich przełomu wieków. Z komentarzami w instrukcji na niektórych stronach. Udało się go wyrwać w cenie 775zł. W zestaw wchodzi ponad 3k elementów, 7 minifigurek. Teoretycznie jest 18+. Jak to w serii - mnóstwo ciekawych szczegółów i technik budowania. Jest to nasz pierwszy narożny modular. Niestety miejsce "postoju" nie pozwala na jego pełne wyeksponowanie. Na uwagę poza rzecz jasna bardzo ciekawym stylem...
Zaloguj się aby komentować
Jeszcze w nawiązaniu do poprzedniego wpisu okazuje się, że są też nieoficjalne dodatki, pozwalające na sterowanie znacznie większą liczbą urządzeń BT od #lego
Strona domowa projektu na github: https://github.com/bricklife/scratch-lego-bluetooth-extensions
Wspiera póki co:
Bluetooth LE (BLE)
LEGO Powered UP Hub
LEGO Powered UP Remote Control
LEGO Technic CONTROL+ Hub
LEGO DUPLO Train
LEGO Mario
LEGO Luigi
LEGO Peach
LEGO Education SPIKE Essential Hub
General LEGO BLE Device
Nie wspiera:
Niestety z tego co wyczytałem nie można instalować zewnętrznych dodatków do Scratch desktop. Jest inne narzędzie, pozwalające na to: https://desktop.turbowarp.org/ ale robiło mi problemy.
Oferują za to oddzielny edytor online (sprawdziłem i działa!):
https://bricklife.com/scratch-lego-bluetooth-extensions/
Można sterować pociągami, modelami Technic, itp.
#niepoprawnelego #ciekawostki #programowanie

Zaloguj się aby komentować