Przypominam, że obecnie trwa edycja poświęcona muzyce #pop Zgłoszenia są zbierane do niedzieli do północy.
#kacikmelomana

Społeczność
Przypominam, że obecnie trwa edycja poświęcona muzyce #pop Zgłoszenia są zbierane do niedzieli do północy.
#kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich i przedstawiam wyniki Dwudziestej Edycji #kacikmelomana dotyczącej muzyki #metal
Miejsce 1
39 pkt
Miejsce 2
32 pkt
Miejsce 3
24 pkt
5.Gruzja - Jeszcze Nie Mamy Na Was Pomysłu
8.Nanowar od Steel - Dislike to False Metal
11.Sleep Token - Even In Arcadia
11.The Mire - Glass Cathedrals
12.Slipknot - Mate. Feed. Kill. Repeat
14.Drudkh - Blood In Our Wells
Dziękuje wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału @cremaster @LaMo.zord @Modrak @fisti @zjadacz_cebuli @adamszuba @2138 @Yes_Man @FodiJoster @jurusko @CzosnkowySmok @Tomekku @FriendGatherArena @tomwolf @HerrJacuch @totengott @saradonin_redux @RACO @NooT
@NooT gratuluję zwycięstwa i proszę wybrać z poniższej listy temat przewodni dwudziestej drugiej edycji
Blues
Folk/Country
Rock
Reggae
Funk & Soul
Muzyka Elektroniczna poniżej 120 BPM (Ambient, IDM, Downtempo itp.)
Muzyka Elektroniczna powyżej 120 BPM (Techno, House, Trance, DnB itp)
Muzyka klasyczna
#muzyka #kacikmelomana
#kmwyniki
Zaloguj się aby komentować
W edycji popowej nominuję album, do którego mam szczególny sentyment, ponieważ wyszedł na świat w tym samym czasie co mój pierwszy syn.
Wykonawca: Santigold Album: Master Of My Make-Believe Rok wydania: 2012
Singiel z tej płyty potrafi zaśpiewać każdy członek mojej rodziny ;) Santigold słucham często, zawsze poprawia humor, jej albumy są bardzo różne ale każdy jest świetny.
Disperate youth:
Album na spoti: https://open.spotify.com/album/69jrxUSjHoEu6PeBMq3273
#muzyka #kacikmelomana #santigold


Zaloguj się aby komentować
Album: You Will Never Know Why
Artysta: Sweet Trip
Rok: 2009
Indie Pop, Dream Pop, Indie Rock
https://open.spotify.com/album/78lIjVFQSSRqO47Pvw1b9M
https://rateyourmusic.com/release/album/sweet-trip/you-will-never-know-why/
#kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
#kacikmelomana #muzyka #muzykawolfika
Do kolejnej edycji wyborów w kąciku melomana w kategorii pop, nominuję płytę "Backstreet Boys" (debiut z 1996) wiadomego boys bandu
https://youtube.com/playlist?list=PLxMwxokMUnnqrYQlPMtMuIEljnZT8G6iC&si=u9Uu5pNSI8JtLSJP
Dawno dawno temum znienawidzona przeze mnie muzyka, bo starsza o 5 lat siostra katowała non-stop, a ja kochałem wtedy The Prodigy xD
Teraz uważam, że to popowy majstersztyk, świetnie wyprodukowany i zaśpiewany z dobrymi melodiami i w zasadzie całą paletą emocji
Zaloguj się aby komentować
Lista:
Fleetwood Mac – Rumours
Madonna - Like a Virgin
Frankie Goes to Hollywood - Welcome to the Pleasuredome
The Outfield - Play Deep
Madness - Total Madness
Michael Jackson - Thriller
Susumu Hirasawa - Siren
#kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich i rozpoczynam Dwudziestą Pierwszą Edycję #kacikmelomana o tematyce:
#pop
minimalna długość naszej propozycji powinna wynosić +/- 20 min.
na jednego uczestnika przypada jedna propozycja
nie wolno podawać propozycji użytych w poprzedniej edycji o tej tematyce. Link do pełnej listy tutaj
dozwolone są hybrydy z innymi gatunkami muzyki oraz pochodne
swoje propozycje wrzucamy do 16.11 (niedziela) do północy z tagiem #kacikmelomana
post z propozycją muzyczną powinien zawierać: wykonawcę i tytuł plus kilka słów na temat zapostowanej muzyki
swoją chęć uczestnictwa można zgłosić zostawiając komentarz. W ten sposób przed końcem zbierania zgłoszeń będę w stanie przypomnieć uczestnikom którzy jeszcze tego nie zrobili o wrzuceniu swojej propozycji
dozwolone są albumy, epki, single, kompilacje czy ścieżki dźwiękowe z filmów, gier itp pod warunkiem, że są dostępne do bezpłatnego odsłuchu i dotyczą tematu przewodniego danej edycji
głosowanie na najlepszą propozycję tej edycji rozpocznie się 21.11
Wołam wyrażających zainteresowanie tą edycją @Yes_Man @LondoMollari @totengott
oraz uczestników ostatnich edycji @cremaster @LaMo.zord @Modrak @fisti @zjadacz_cebuli @adamszuba @2138 @Yes_Man @FodiJoster @jurusko @CzosnkowySmok @Tomekku @FriendGatherArena @tomwolf @HerrJacuch @saradonin_redux @RACO @NooT @radidadi @adsozmelku @RogerThat @pszemek @voy.Wu @rith
#kacikmelomana #muzyka
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich
Rozpoczynam głosowanie na najlepszą propozycję dziewietnastej edycji #kacikmelomana
[UWAGA WAŻNE] Głosujemy zostawiając komentarz z najlepszymi według nas czterema propozycjami muzycznymi z dostępnych zgłoszeń gdzie pozycja numer jeden to najlepsza propozycja z tej czwórki (lista poniżej)
Głosowanie trwa do czwartku do północy lub do oddania głosów przez wszystkich uczestników.
Głos oddają tylko osoby które zgłosiły swoje propozycje w #kacikmelomana
Przypominam, że nie możemy głosować na własne propozycje
Myrkur - Mareridt
Nanowar od Steel - Dislike to False Metal
SLAYER - Reign In Blood
Sleep Token - Even In Arcadia
Slipknot - Mate. Feed. Kill. Repeat
Burzum - Filosofem
Amesoeurs - Amesoeurs
Tower - Uriel
Flapjack - Ruthless Kick
Gruzja - Jeszcze Nie Mamy Na Was Pomysłu
Babymetal - Babymetal
Drudkh - Blood In Our Wells
Pantera - Cowboys From Hell
Sepultura - Roots
The Mire - Glass Cathedrals
Nailbomb - Point Blank
Vader - De Profundis
Asteriæ - Gasnąc
Sólstafir - Svartir Sandar
@cremaster @LaMo.zord @Modrak @fisti @zjadacz_cebuli @adamszuba @2138 @Yes_Man @FodiJoster @jurusko @CzosnkowySmok @Tomekku @FriendGatherArena @tomwolf @HerrJacuch @totengott @saradonin_redux @RACO @NooT
#kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
Zbieranie zgłoszeń do aktualnej edycjii #kacikmelomana zostało zakoczone.
Poniżej lista ze wszystkimi propozycjami:
Myrkur - Mareridt / @cremaster
Nanowar od Steel - Dislike to False Metal / @LaMo.zord
SLAYER - Reign In Blood / @Modrak
Sleep Token - Even In Arcadia / @fisti
Slipknot - Mate. Feed. Kill. Repeat / @zjadacz_cebuli
Burzum - Filosofem / @adamszuba
Amesoeurs - Amesoeurs / @2138
Tower - Uriel / @Yes_Man
Flapjack - Ruthless Kick / @FodiJoster
Gruzja - Jeszcze Nie Mamy Na Was Pomysłu / @jurusko
Babymetal - Babymetal / @CzosnkowySmok
Drudkh - Blood In Our Wells / @Tomekku
Pantera - Cowboys From Hell / @FriendGatherArena
Sepultura - Roots / @tomwolf
The Mire - Glass Cathedrals / @HerrJacuch
Nailbomb - Point Blank / @totengott
Vader - De Profundis / @saradonin_redux
Asteriæ - Gasnąc / @RACO
Sólstafir - Svartir Sandar / @NooT
Głosowanie rozpocznie się w piątek i będzie trwało do czwartku. Miłego odsłuchu.
#kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich bardzo serdecznie w kolejnym wydaniu #kacikmelomanainfo Informatorze dotyczącym wydarzeń/koncertów muzycznych oraz nowości muzycznych polecanych przez was dla was.
Koncerty
#rock
W #katowice 18.02.2026 zagra The Australian Pink Floyd
Kult zagra w
#rzeszow 16.11.2025
#wroclaw 29.11.2025
#jazzrock
#metal #rock
#jazz
24.11.2025 w #bialystok zagra solo Leszek Możdżer
W klubie Blue Note w #poznan 24.11.2025 zagra Tigran Hamasyan. Ormiański pianista jazzowy grający w stulu #fusion #avantgardejazz #djent
#hiphop / #rap
Łona x Konieczny x Krupa zagrają w najbliżczym razie dwa koncerty dla lubiących najnowszy album TAXI:
14.11.2025 w #krakow
15.11.2025 w #lublin
12.12.2025 w #wroclaw
Fisz Emade Tworzywo zagra:
21.11.2025 w #warszawa
12.04.2026 we #wroclaw
#muzykaelektroniczna
#pop
Nowości muzyczne:
#alternativerock
Variete - Sieć Indry / odsłuch spotify / polecane przez @peposlav
I to wszystko na dziś. Jeżeli chcesz polecić jakiś koncert lub nowość wydawniczą napisz w komentarzu pod tym postem lub na tagu #kacikmelomanainfo
Życzę miłego tygodnia i do zobaczenia za tydzień
Zaloguj się aby komentować
Przypominam, że zbieranie zgłoszeń do aktualnej edycji metalowej kończy się dzisiaj o północy.
#kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować

Dzięki edukacji muzycznej od starszego kuzyna, po raz pierwszy Slayera usłyszałem jako 9 letni smark. To była wówczas najnowsza płyta Slayera "Reign in Blood". Słuchałem jej non stop chyba przez miesiąc i to ona już na zawsze ukształtowała mnie muzycznie. W zasadzie to moim zdaniem...
Tematem Dwudziestej Pierwszej Edycji #kacikmelomana będzie #pop .
Jeśli chcesz być pewny, że zostaniesz zawołany do tej edycji to zostaw komentarz pod tym wpisem.
Rozpoczęcie tej edycji jest planowane na 09.11
#kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich i przedstawiam wyniki Dziewietnastej Edycji #kacikmelomana o tematyce #hiphop & #rap
Miejsce 1
18 pkt
Miejsce 2
16 pkt
Miejsce 3
15 pkt
4.Małpa - Kilka Numerów o Czymś
9.De La Soul - 3 Feet High and Rising
@radidadi @Yes_Man @adsozmelku @jurusko @totengott @RogerThat @tomwolf @pszemek @voy.Wu @rith
Dziękuje wszystkim uczestnikom za udział
@adsozmelku oraz @jurusko gratuluję wygranej o proszę o wybór gatunku przewodniego na dwudziestąpierwszą edycję z poniższej listy:
Blues
Folk/Country
Rock
Reggae
Funk & Soul
Muzyka Elektroniczna poniżej 120 BPM (Ambient, IDM, Downtempo itp.)
Muzyka Elektroniczna powyżej 120 BPM (Techno, House, Trance, DnB itp)
Pop
Przypominam, że aktualnie trwa edycja poświęcona muzyce metalowej
#kacikmelomana #muzyka #hiphop #rap #polskirap #polskihiphop
Zaloguj się aby komentować
Wykonawca: Amesoeurs
Album: Amesoeurs
Ni to black metal, ni to shoegaze, pewnie coś pomiędzy. Płyta zalicza się chyba do depresywnego nurtu blackmetalowego, ale nie jest ani przesadnie przygnębiająca, ani też zbyt lekka, przynajmniej jeśli nie zna się francuskiego.
https://music.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_lvJzPptbOtiBE2fDCo7jed6BuwdaAB4vw
#kacikmelomana #metal
Zaloguj się aby komentować
Cześć!
Oto moja propozycja do konkursu #kacikmelomana w kategorii #metal :
Wykonawca: Tower
Album: Uriel
Rok wydania: 2021
Gatunek: metal/rock
Tower powstał w 1994 roku, i chwilę później miał na swoim koncie dwa albumy studyjne osadzone w klimacie metal/gotyk metal.
Jednym z ojców sukcesu formacji był niewątpliwie Leszek Rakowski (tak, ten typ z Vadera), który wspierał zespół w wydaniu pierwszej płyty.
Pod koniec lat 90-tych zespół zniknął by powrócić w 2021 z albumem Uriel.
Co na nim znajdziemy? Metalowe riffy, świetną perkusję, trochę elektroniki i zaśpiew operowy, ale tylko gdzieniegdzie
Zapraszam do odsłuchu.


Zaloguj się aby komentować
Gruzja
Jeszcze nie mamy na was pomysłu
2019
Nowa, abstrakcyjna fala polskiego metalu. Absurd goni absurd, parostatkiem płynie Maryla Rodowicz. Pasów nie zapinajcie.
https://www.youtube.com/watch?v=RNAdRBGYzI4
https://rateyourmusic.com/release/album/gruzja/jeszcze-nie-mamy-na-was-pomyslu/
#kacikmelomana #metal #muzyka
Zaloguj się aby komentować
Zapraszam do wysłuchania przynajmniej pierwszych trzech utworów z debiutanckiego albumu, który nie przeszedł bez echa na światowych listach przebojów. Może ich nie podbił, ale na pewno zwrócił na siebie uwagę, bo nie da się przejść obojętnie obok tej płyty.
Wykonawca: Babymetal
Album: Babymetal
Rok wydania: 2014
Ahhh nie wiedziałem przez chwilę co dodać do #kacikmelomana na edycję #metal skoro rzadko sięgam po ten gatunek. Ale po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, że w sumie mam kilka propozycji. Wybrałem tym razem włożenie kija w mrowisko, skoro możemy mieszać #metal z innymi gatunkami.
Nie da się ukryć, że Babymetal to metal i w ich utworach można usłyszeć bardzo szeroki wachlarz wszelkiego rodzaju metalu. Poczynając od melodic metalu, death, speed, symphonic i kończąc na alter metalu. Łączącym motywem jest natomiast k-pop, a tak właściwie to j-pop bo zespół jest z Japonii. Chociaż podaje się, że gatunkiem, który uprawiają to kawaii-metal czymkolwiek by on nie był.
Czego tu nie usłyszymy. Jest tu wszystko, metalowe brzmienie, growling, elektronika, no i oczywiście trio dziewczyn jak to przystało na j-popowy zespół.
Najważniejsze jest to, że nie jest produkcja na niskim poziomie i co by nie mówić to jest kawał dobrej muzyki.

@CzosnkowySmok Łap link: https://www.youtube.com/watch?v=sxDeVlnHL3Q&list=RDsxDeVlnHL3Q&start_radio=1
A historii tego nicku i tak byś nie zrozumiał ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Myślałem żeby wrzucić Gojire, ale chyba jednak postawię na rodzimy metal. Zobaczyłem ich jako support Batushki i ogólnie ich koncert bardziej mi się podobał
#kacikmelomana
Zaloguj się aby komentować
Wykonawca: Nailbomb
Tytuł: Point Blank
Rok wydania: 1994
Gatunek: thrash metal, industrial metal - coś koło tego
Maxa Cavalery nie trzeba przedstawiać. To poboczny projekt jego i Alex Newporta (FudgeTunel) z 1994 roku. Jak by się ktoś zastanawiał, jak zabrzmiałaby Sepultura, z samplerami, automatami perkusyjnymi itd. to ta płyta jest odpowiedzią na tego typu rozmikny. Przy nagraniach Max i spółka wykorzystywali automat perkusyjny. Z samplera wypuszczali np. dźwięki pralki do prania. Gościnnie na płycie pojawili się Dino Cazares z Fear Factory oraz członkowie Sepultury: perkusista Igor Cavalera i gitarzysta Andreas Kisser. Mówiłem już, że to Sepultura?
Przyjemnego odbioru.
https://www.youtube.com/watch?v=3mjtsXaYRV8
Bonus - FudgeTunel
https://www.youtube.com/watch?v=Ne5512NS_0Q
#kacikmelomana #metal
Zaloguj się aby komentować