Dwa światy obok siebie
#morskibaweu
#akwarium #akwarystyka


Społeczność
Miejsce dla tych z mokrymi łapami :)
Dwa światy obok siebie
#morskibaweu
#akwarium #akwarystyka

Zaloguj się aby komentować
Kolcobrzuch nilowy - Bekon
#akwarystyka #minizoo #smiesznypiesek

Zaloguj się aby komentować
Napieprzanie kokosem w szybę time
#krabshitposting - tag do obserwowania i czornolistowania
#krab #zwierzaczki #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Ten lotos to jest koks proszę państwa.
#akwarystyka

Zaloguj się aby komentować
Witajcie, czy taki ruch wody wystarczy żeby ją napowietrzyć?
#akwarystyka #zwierzaczki
Zaloguj się aby komentować
Krab żre marchewkę
#krabshitposting - tag do obserwowania i czornolistowania
#akwarystyka #ciekawostki #zwierzaczki
Zaloguj się aby komentować
Dzień 4 od startu, woda kryształ pyłu już nie ma, przyjechała lampa i podpórki pod szybe nakrywową. Wszystko lata jak ta lala (tfu tfu). Jutro dotrą testy i może już cyrkulator, który wziąłem "jakby coś". Oczywście zdjęcie nie przypomina reala, muszę się nauczyć robić fotki w tym świetle. Lampa odpalona do fotek i testu.
Lepiej?
wołam: @Norrden @imnotokej @babajaro
#akwarystyka #zwierzaczki #ciekawostki


Standardowo przyjmuje się, że podmiana wynosi 10% obojętności. Lecz w początkowej fazie dojrzewania przez miesiąc nie robi się tego wcale, a przez kolejne dwa wynosi 5%.
Światło UV to główna składowa spektrum oświetlenia, UV-A jest w pewnym stopniu szkodliwe dla organizmów żywych, UV-B to dla nas - ludzi - najbardziej przyjazne spektrum, dzięki niemu pozyskujemy witaminę D3,. UV-C z kolei to spektrum skrajnie szkodliwe, dezynfekujące oraz bakteriobójcze, służy do sterylizacji biologicznej.
Zaloguj się aby komentować
No to już nie ma odwrotu
#akwarystyka #ciekawostki #hobby

@imnotokej hejka!
Lampa tymczasowo chihiros-C 8000K, w czwartek ma przyjsc HIPARGERO 2nd Gen A029.
Narazie na spokojnie. Patre jak dojrzewa, czy cyrkulacja wystarczy (mozliwe ze jednak jeden falownik dorzuce), filtr jest spoko wyklarowal wszystko w kilka godzin. No tak jak kolega @Norrden podpowiada, wrzuce w 3-4 tyg kilka turbo. potem zobaczymy jak bedzie szlo i zaczynami z koralami, na star miekkie - chcialbym zoa bo maja fajne kolory, jakiegos grzyba, robala pierzastego. Poukladam miekkie, jak sie ustabilizuje to ukwial (Sun?) i na koniec jak juz bede wiedziel ocb to jakies twarde moze
Zaloguj się aby komentować
Jak kupowałam akwarium, to szkoda że nie większe.
Jak się przeprowadzam, to szkoda że nie mniejsze.
Nie dogodzisz :/
#akwarystyka #akwarium

Zaloguj się aby komentować
#akwarium Jakis czas temu akwarium zajebalo mi sie algami, kupilem plyn i go leje. Z roslinami i podlozem byla tragedia, rosliny doszly do siebie. Kamienie dzisiaj wymienilem, dobrze ze na dwa filtry jade, to tylko jeden czyscilem

Zaloguj się aby komentować
Hej Tomki I Kasie!
Co to moze byc? Nigdy czegos takiego nie wiedzialem! Ma jakies 1.5cm i sie rusza, no wyglada jak malza jakas... Moze sie ruszac, bo jakies swiderki moga pod tym byc. Nie ma opcji, zeby to byla jakas padlinka. Znalezione w kacie, gdzie mi sie syf zbiera.
#akwarystyka #zwierzaczki #ciekawostki

@Rymcimpymcim nie dalo rady zrobic foty wylazilw nocy, to wygladalo jak taki wij, co po dzugli zapirza, segmenty z wieloma nogami I wielkimi szczenami. Ostatecznie pielegniczki go ubily I zezarly, Bo im sie na tarlo zebralo xD tylko samiec stracil troche oko w walce. Mialem tez wazki w baniaku, jakies czarne plywajace cosie jak zuki. Malo mnie dziwi haha.
W sumie to tak wygladalo, lubilo sie chowac w liscoa Amazonian sword

Zaloguj się aby komentować
Posprzątane, ogarnięte, nakarmione.
Można usiąść z kawką i odpoczywać.
#akwarystyka #terrarystyka #hobby


Zaloguj się aby komentować
Hej @imnotokej ! Ofiarowałeś pomoc z solniczką to męcze bez skrupułów
Wołam też innych spod tagu #akwarystyka , by się doświadczeniem podzielili
Założe ten wątek, żeby nie śmiecić.
Zmierzyłem tę swoją kostkę. Kurde blaszka maleńki ten słoiczek nieco pona 30litrów, odejmiemy skale i piach, no ale co tam! Do odważnych świat należy, jak mi się spodoba, to kolejne będzie 182l
W związku, że jest jednak mniejszy niżmyślałem o te 10-15 litrów, to musiałęm troszkęplany sprzętowe zmienić i ogólnie troszkę się dopasować, żeby się nie wbić w koszta i nie zrobić za dużo
Zamiast Tidal-55, będzie Tidal-35. Trochę lipka, że nie ma mocowania grzałki, ale sobie dorobię. T-55 to trochę jednak za mocno na taką kosteczkę, musiały lecieć na 25% cały czas chyba, szkoda mocy licząc brutto 30l. No i jak T55 ma 1kl/h to na brudnych koszykach będzie to 500l/h, musiałbym go skręcać mocno. T35 to 500l/h, brudne koszyki 250l/h, niecale 10x na godzine? Da radę. Oczywiście mając przepływ 50% to duże lenistwo by musiało być z mojej strony
Światło to Chihiros serii C, dam nocne niebieskie z jakiejś diody czy stripa, będzie gites. Temperatura to jakies 8000K, czyli jak na morszczaka ciepło, ale w zakresie. Jak się spodoba to wymienię lampę.
Przy tak małym baniaku i mocnej kaskadzie cyrkulator może być zbędny. Nie jest to jaki śduży zakup, więc odpale jak jest, najwyżej jak będe widział, że trzeba większej pralki w słoiku, to dokupię. Te z programatorami to jakiś cenowy kosmos
Grzałka jak grzałka - no drogiej nie kupowałem
No dobra, to skoro litania już za nami, to teraz prośba o uwagi:
Czy w ten sposób skała ma sens? Wziąłem 4.5 i 3kg, myślałem żeby bawić się w klejenie, ale ta większa ładnie rozmiarowo wchodzi. Do tego mam sporo drobnych i będzie tam leciał piach na 3-4 cm.
Dostęp do szyb jest, chodzi mi bardziej o miejsce na przyszłe organizmy
Dzięki za uwagi! Pewnie zrobie mini relacje ze składania.
PS. woda u mnie z oceanu daje radę. Dzisiaj mi jeden kolega w sklepie potwierdził, bo 20 lat na takiej leci i jest super, tylko trzeba ze skał/urwisk i nie w zatokach brać, żeby nie łapać syfu (plaża = skimmer).


@babajaro dzieki jeszcze raz za pomoc! Czekam tylko az filtr dojdzie i zaczynam. Ja tez przez lata nie uzywalem testow, bo po co? Tak samo programatory, kąkutery, cuda wianki na kiju. Jedyne programatory jakich uzywalem to z lenistwa do swiatla
Zaloguj się aby komentować
cześć,
pomożecie mi w identyfikacji glona? Generalnie przybiera kolory jasno-zielonkawy/brązowawy, jest w kilku miejscach, wygląda mniej więcej tak:
z góry dziękuję za pomoc!
#akwarystyka #glony



Zaloguj się aby komentować
Wspominałem coś o tym, że krab się średnio lubi z metalową pęsetą?
#krabshitposting tag do obserwowania i czornolistowania
#akwarystyka #zwierzaczki #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Echinodorus Ozelot zakwitł
#akwarystyka #kwiaty

Zaloguj się aby komentować
Nieco ponad tydzień, a już takie zmiany, to jest niesamowite, już niedługo może będzie nowe, większe...


Zaloguj się aby komentować
Dziś krab nie ma czasu na pozowanie do zdjęć. Dziś trzeba tuptać.
#krabshitposting - tag do obserwowania i czornolistowania
#akwarystyka #zwierzaczki
Zaloguj się aby komentować
No niestety akwarium mogę okazało się zbyt małe godzinę po wpuszczeniu rybek, więc chce kupić 112l, czy ten filtr i ta grzałka da radę??

@Dzika_kaczka_bez_dzioba nie wiem, może chińczyki, ja mam fluvala chyba 206 od 3 lat, zero problemów, cichy, ma blokada przepływu, więc kubełek można wyczyscic bez wyjmowania wlotu/wylotu z akwarium, generalnie swietnie sie sprawuje, sam kubełek czyszcze sobie co te 6-12 miesiecy, gąbkę na wlocie co 1-2tygodnie i tyle
Zaloguj się aby komentować