Zdaniem fiskusa przedsiębiorca prowadzący JDG może urządzić biuro w przyczepie kempingowej

Zdaniem fiskusa przedsiębiorca prowadzący JDG może urządzić biuro w przyczepie kempingowej

Bezprawnik
Według fiskusa przedsiębiorca może poradzić swoje biuro w w przyczepie kempingowej. Tego typu interpretacja jest korzystna dla właścicieli JDG.

Prowadzenie firmy wiąże się często z koniecznością posiadania miejsca na firmowe biuro. Duża część przedsiębiorców podchodzi jednak do tego zagadnienia w sposób niestandardowy. Wielu z nich decyduje się na prowadzenie firmy w miejscu dość osobliwym – np. w swojej przyczepie kempingowej. Ostatnia interpretacja przepisów dyrektora KAS daje możliwość odliczania wielu kosztów, które są związane z prowadzeniem swojego biura w przyczepie. To jednak nie koniec korzyści podatkowych dla przedsiębiorców w kempingu. [...]

#polska #prawo #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma #urzadskarbowy

Komentarze (9)

jiim

A jak ja podałem jako siedzibę miejsce zameldowania, czyli własnościowy dom rodziców, to musiałem w zębach przynosić odpis z ksiąg wieczystych, deklarację jakiego typu działalność prowadzę i zgodę pisemną rodziców użyczenia lokalu (znaczy krzesła, bo działalność opierała się na używaniu laptopa) xD


Jebać urzędasów, ich niejednoznaczne wykładnie i alternatywną rzeczywistość.

micin3

@jiim No oczywiście, że musiałeś taką deklarację przynieść, skąd mieliby wiedzieć, że nie podałeś bez ich wiedzy ich adresu (szczególnie, że prawnie lokal nie jest Twój, tylko rodziców)?

deklarację jakiego typu działalność prowadzę

Od tego zależy, czy naliczany jest większy podatek od nieruchomości, więc j.w., oczywiste, że musiałeś wskazać typ działalności.

L4RU55O

@micin3 A możesz coś więcej o tej zależności podatku od nieruchomości od rodzaju działalności? Zaciekawiłeś mnie.

micin3

@L4RU55O W skrócie - jeżeli Twoja działalność zmienia funkcjonowanie mieszkania/domu - płacisz więcej.

Czyli np. fryzjer czy stolarz płacą więcej - bo powiedzmy że jedno z pomieszczeń traci funkcję "mieszkalną" i zamienia się wyłącznie w pomieszczenie gospodarcze.

Ale już ludzie od IT czy sprzedaży internetowej nie płacą więcej - bo ich praca nie wpływa na mieszkanie, bo to powiedzmy dostawienie jednego biurka. Sam tak mam - nie muszę ani zgłaszać, ani płacić więcej za prowadzenie działalności w mieszkaniu, bo wszystko opiera się na jednym kompie, a teoretycznie mógłbym działalność prowadzić tylko na telefonie.

Więcej informacji można znaleźć chociażby na stronie rządowej, wraz z przykładami:

https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/001778

stary-czlowiek

@jiim od paru już lat można zadeklarować "brak stałego miejsca prowadzenia działalności", wtedy podajesz tylko aktualny adres zamieszkania i taki też na FV. Też się wpakowałem kiedyś w to samo, rano już urzędasy byli pod domem sprawdzać co to za przekręty planuje "złodziej".

szczelamseczasem

@L4RU55O Nie ma czegoś takiego. Albo lokal mieszkalny, albo lokal mieszkalny (lub jego część) pod działalność gospodarczą (tutaj). W przypadku zgłoszenia DG składasz deklarację o wykorzystywaniu lokalu pod DG i płacisz wyższy podatek od nieruchomości. A odnosząc się do artykułu.. Żadna nowość.

szczelamseczasem

@jiim "A jak ja podałem jako siedzibę miejsce zameldowania, czyli własnościowy dom rodziców, to musiałem w zębach przynosić odpis z ksiąg wieczystych, deklarację jakiego typu działalność prowadzę i zgodę pisemną rodziców użyczenia lokalu (znaczy krzesła, bo działalność opierała się na używaniu laptopa) xD"

Zameldowanie to nie jest tytuł prawny do lokalu/ jego części. Nie musiałeś nic nosić, wystarczy umowa najmu/ użyczenia pod DG części nieruchomości.

szczelamseczasem

@Mr.Mars Generalnie bzdury. Od lat wrzucamy takie auta i koszty ich eksploatacji w koszty, łącznie z odliczeniem części Vat. Musiał gość srogo podpaść, nie mieć wiedzy, uparty, czy coś.

Zaloguj się aby komentować