
YouTube zalewany jest pirackimi wersjami audiobooków znanych autorów. Uwagę na problem zwrócił pisarz - Arkady Saulski.
#audiobooki #ksiazki #youtube

YouTube zalewany jest pirackimi wersjami audiobooków znanych autorów. Uwagę na problem zwrócił pisarz - Arkady Saulski.
#audiobooki #ksiazki #youtube
Tutaj opis takiej sprawy.
https://www.rp.pl/prawo-karne/art38490751-sroga-kara-dla-youtubera-ktory-udostepnial-cudza-tworczosc
Sprawa w sądzie zakończyła się wyrokiem jednoznacznie niekorzystnym dla Dawida W.: musiał on zlikwidować kanał, zwrócić pieniądze zarobione na udostępnianiu dzieła Semczuka, zapłacić grzywnę i nawiązkę na rzecz poszkodowanego (czyli wydawcy), koszty sądowe i koszty obrońcy. Łącznie niespełna dziesięć tysięcy zł.
Nie są to jednak jedyne konsekwencje nielegalnej działalności. Dawid W. został też relegowany ze szkoły oficerskiej i musi zwrócić 150 tysięcy złotych za trzy lata nauki.
- Kara wydaje się surowa. Ale przestępstwo, którego dokonał, czyli udostępnianie książek na YT to kradzież, zagrożona wyrokiem trzech lat pozbawienia wolności przy zarabianiu na reklamach lub dwóch lat za udostępnianie "z dobrego serca".
Zaloguj się aby komentować